14 sierpnia 2010 17:02 | ID: 271780
27 sierpnia 2010 09:56 | ID: 279049
17 stycznia 2011 16:06 | ID: 382818
„Umiłowani, dalej miłujmy się nawzajem, gdyż miłość jest od Boga, a każdy, kto miłuje, z Boga się narodził i Boga poznaje. Kto nie miłuje, nie poznał Boga, ponieważ Bóg jest miłością. Przez to w naszym wypadku ujawniła się miłość Boża, że Bóg posłał na świat swego jednorodzonego Syna, abyśmy przez niego uzyskali życie. Miłość nie w tym się przejawia, że my umiłowaliśmy Boga, lecz że on nas umiłował i posłał swego Syna jako ofiarę przebłagalną za nasze grzechy” (1 Jana 4:7-10).
Jest więc uosobieniem miłości; stanowi ona Jego dominujący przymiot. Powyższego stwierdzenia nie można jednak odwrócić i powiedzieć, że ‛miłość [abstrakcyjne pojęcie] jest Bogiem’. Bóg objawia się w Biblii jako Osoba i używając przenośni, mówi, że ma np. „oczy”, „ręce”, „serce” czy „duszę”. Przedstawia też inne swoje przymioty, takie jak sprawiedliwość, moc oraz mądrość (Powtórzonego Prawa 32:4; Hioba 36:22; Objawienie 7:12).
Dowody miłości Bożej. Świadczy o tym samo materialne dzieło stwórcze. Widać w nim niezwykłą troskę o zdrowie, pomyślność i dobre samopoczucie człowieka. Ludzie nie zostali stworzeni do zwykłej wegetacji — potrafią się przecież delektować jedzeniem, zachwycać barwami i pięknem świata, podziwiać zwierzęta, cieszyć się towarzystwem drugich ludzi oraz czerpać z życia mnóstwo innych przyjemności (Psalm 139:14, 17, 18).
Miłuje ludzi tak jak ojciec dzieci (Mateusza 5:45). Nie odmawia im niczego, co służy ich dobru, i to niezależnie od kosztów, jakie musiałby ponieść. Jego miłość daleko przerasta nasze zdolności odczuwania i wyrażania uczuć (Izajasza 55:8; Rzymian 11:33; Efezjan 2:4-7).
17 stycznia 2011 16:37 | ID: 382868
16 czerwca 1633 roku papież Urban VII [naśladowca Boga i Chrystusa] wydał instrukcję dla Kongregacji Urzędu Świętego o następującej treści:
"Sanctissimus rozporządził, że rzeczony Galileo ma być przesłuchany co do jego intencji, nawet z groźbą tortur, a jeśli ją podtrzyma, ma wyprzeć się podejrzewanej u niego herezji na plenarnym zgromadzeniu Kongregacji Urzędu Świętego, potem ma być skazany na uwięzienie według upodobania Świętej Kongregacji i należy mu rozkazać, aby nie rozprawiał nadal, w jakikolwiek sposób, ani w słowach ani w piśmie, o ruchomości Ziemi i stabilności Słońca, w przeciwnym wypadku narazi się na kary za recydywę. Książka zatytułowana Dialogo di Galileo Galilei Linceo ma być zakazana."
Kościół rzymskokatolicki w 1992 r., po 359 latach a w 350 rocznicę śmierci uczonego, oficjalnie zrehabilitował Galileusza. Papież Jan Paweł II powołał specjalną komisję.
Pismo Święte natchnione przez Boga:
„On rozciąga północ nad pustką, ziemię zawiesza na niczym” (Hioba 26:7)
„Czy nie wiecie? Czy nie słyszycie? Czy nie mówi się wam od początku? Czy nie posługiwaliście się zrozumieniem od założenia fundamentów ziemi? Jest Ktoś, kto mieszka nad okręgiem ziemi, której mieszkańcy są jak koniki polne, Ktoś, kto rozpościera niebiosa jak delikatną gazę, kto je rozpina jak namiot, by w nim mieszkać” (Izajasza 40:21, 22)
P.S. Ktoś nie doczytał Pisma Świętego, że postanowił skazać Galileusza na tortury.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby tworzyć nowe wątki i dyskutować na forum.