Opublikowany przez: Kasia P. 2014-02-17 18:38:53
Przed porodem
Piersi najintensywniej rozwijają się podczas ciąży. Zmienia się ich rozmiar, wrażliwość i zaczynają produkować pokarm. Wielkość biustu zmienia się już na początku ciąży. Produkcja pokarmu zaczyna się po 16-tym tygodniu. Z uwagi na te zmiany Twojej skórze na biuście należy się szczególna uwaga.
HARTOWANIE
To jeden z najpopularniejszych mitów. Mówi się, że przed porodem trzeba piersi przygotować do karmienia: szorować myjką, nacierać spirytusem… Nic bardziej mylnego. W ten sposób wysuszysz jedynie skórę, która z dnia na dzień będzie coraz bardziej wrażliwa. Jedynie płaskie brodawki można przygotowywać na rozciąganie. W innych przypadkach zalecane jest raczej ostrożność, by nie powodować dodatkowych podrażnień.
NAWILŻANIE
Masz do wyboru olbrzymią gamę kosmetyków przeznaczonych do biustu kobiet w ciąży. Wybierz kosmetyk, który będzie wydajny i będziesz korzystać z niego z przyjemnością. Ważne żebyś nawilżała piersi rano i wieczorem, co znacznie poprawi ich elastyczność. W ten sposób biust długo pozostanie jędrny i ładny.
ZMIANA UBRANIA
Już w pierwszych miesiącach ciąży zacznij myśleć o zmianie ubierania się. Biust potrzebuje teraz luźniejszych i delikatniejszych materiałów. Nie uciskaj go koszulkami. Pamiętaj też, że nawet jeśli jesteś dumna ze swojego nowego, pięknego nabytku, to bluzki z dużym dekoltem nie są odpowiednie. Postaraj się je raczej otulać miękkimi tkaninami. Ważny jest także biustonosz. Powoli zwiększaj jego wielkość. Nie możesz chodzić w za ciasnym staniku, bo będzie to przyczyną uciążliwego bólu. W ostatnich miesiącach ciąży dokonaj zakupu kilku biustonoszy dla karmiących z odpinaną miseczką. Kup trochę na wyrost model z miseczką o 1-2 rozmiary większą, ponieważ w pierwszych miesiącach po porodzie, raczej trudno Ci będzie udać się na zakupy.
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
Basia Baya 2014.06.14 10:45
szkoda że nie ma co liczyć na takie usg w państwowym gabinecie... w prywatnym jak najbardziej!
Sonia 2014.02.18 13:32
Czas wybrać się do lekarza i poprosić o skierowanie na USG.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.