Opublikowano raport na temat świeckości naszych szkół.
Polecam raport
Waszym zdaniem, polska szkoła jest świecka czy nie?
11 grudnia 2012 15:48 | ID: 875925
Opublikowano raport na temat świeckości naszych szkół.
Polecam raport
Waszym zdaniem, polska szkoła jest świecka czy nie?
27 czerwca 2013 20:39 | ID: 979810
Zajęcia z religii rzeczywiście nie powinny wyglądać tak jak wyglądają, dyskryminując dzieci innej wiary niż chrześcijańska. Uczniowe powinni poznawać aspekty różnych religii świata, to powinna być nauka, która da im pogląd na to jak wygląda sprawa wiary w innych krajach. Błędem jest zakładanie, że każde dziecko chodzące do szkoły jest katolikiem i sądzę, że to bardzo poważny błąd naszergo systemu edukacji. Nie wydaje mi się jednak, żeby ktoś go kiedykolwiek wyeliminował.
Dzieci uczęszczające do szkół są różnych wyznań... Nie powinno być tak, ze na religii powinno się mówić o ludziach innego wyznania. Aby nasze dzieci mogły to "pojąć" i zacząć szanować ludzi innych wyznań.
3 lipca 2013 09:59 | ID: 982275
przepraszam bardzo, ale to problem rodziców! jeżeli decydują o posłaniu dziecka na lekcje religii to niech mu to zapewnią - jakoś nikt nie ma wątpliwości o inne zajęcia pozalekcyjne (tańce, angielski itp.) poza szkołą, gdzie dzieci też muszą dotrzeć - tym rodzice mogą się zająć i zorganizować a religią nie?
No tak, ale nie wszystkie dzieci korzystają z zajęć dodatkowych, np w mojej wsi jest takich dzieci kilkoro, bo bez samochodu się stąd nie wyjedzie, kościoła ani szkoły też nie ma. My musimy się nieźle gimnastykować żeby córka mogła dojeżdżać na zajęcia z tańca towarzyskiego. Dlatego lepszym rozwiązaniem wydaje mi się wprowadzenie nauki o religii, ale nie tylko katolickiej, tylko o wszystkich. Bo to, czego dzieci się uczą teraz na lekcjach religii to nie nauka wiary, tylko tego jak załatać dziurę w etacie pani katechetki..
Mylisz naukę religii z religioznawstwem. Uważam, że na religioznawstwo jest miejsce na studiach. A w szkole właśnie na naukę religii. W Polsce każdy zarejestrowany związek wyznaniowy ma prawo prowadzić nauczanie o swojej religii. Kościół katolicki ma to bardzo dobrze zorganizowane. A inne kościoły? Pretensje należy mieć do nich. To rodzice mają decydujący głos w tej sprawie. Szkoła powinna zapewnić dzieciom nauczanie religii wedle ich wskazań, a jeśli ktoś nie chce religii, to nauczanie etyki. Jeśli w danej szkole nie ma nauczyciela etyki, to pretensje trzeba mieć do dyrektora szkoły, a nie do Kościoła, że "religia jest, a etyki niema".
Nie masz konta? Zaloguj się, aby tworzyć nowe wątki i dyskutować na forum.