Szara, sucha, pozbawiona blasku. Skóra twarzy nie ma w zimie łatwego życia i nie wygląda zachęcająco, dlatego wiosną trzeba o nią zadbać w szczególny sposób.
Mróz, wiatr, przegrzane pomieszczenia fatalnie wpływają na stan naszej skóry. Staje się szorstka, podrażniona, szybciej pojawiają się na niej zmarszczki.
— Narasta warstwa naskórka, twarz staje się szara, traci jędrność — zauważa kosmetolog Ewa Olszewska, wykładowca Zaocznej Policealnej Szkoły COSINUS w Olsztynie, kształcącej w zawodzie technik usług kosmetycznych. — W okresie zimowym mniej dbamy o cerę, a skutki tego są widoczne już w bardzo krótkim czasie. Jemy mniej owoców i warzyw, przez co dostarczamy organizmowi za mało witamin i składników odżywczych. Często też wybieramy nieodpowiednie kosmetyki, a te zimą powinny przede wszystkim chronić i nawilżać.
Pierwsze promienie słońca odsłaniają wszystkie zimowe niedociągnięcia i grzeszki zaniedbania. Dlatego pora na intensywną regenerację zmęczonej cery.
Najpierw złuszczamy...
Pierwszym krokiem jest złuszczenie nadmiernej warstwy naskórka i poprawienie kolorytu skóry. — Najlepiej zrobić to za pomocą peelingów ziarnistych i ścierających, które trzeba odpowiednio dobrać do rodzaju cery — wyjaśnia Ewa Olszewska. — Źle dobrane kosmetyki mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc, np. podrażnić delikatną cerę lub roznieść bakterie na twarzy trądzikowej.
Dlatego warto wybrać się do kosmetyczki, która oceni stan skóry i doradzi odpowiednie preparaty.
W gabinetach kosmetycznych możemy też profesjonalnie i bezpiecznie złuszczyć zewnętrzna warstwę naskórka oraz wyrównać strukturę skóry podczas zabiegu mikrodermabrazji. Efekt jest niemal natychmiastowy, już po pierwszym zabiegu cera jest gładka i pełna blasku.
Oczyszczona cera ułatwia wchłanianie i działanie preparatów odżywczych. — O tej porze roku powinny to być maseczki regenerujące, lekkie, nietłuste kremy z filtrami, które jednocześnie nawilżają i chronią — Olszewska. — Kosmetyki powinny zawierać substancje nawilżające, rewitalizujące i składniki aktywne: witaminy, aminokwasy. Wiosną naszej skórze najbardziej potrzebne są witaminy A, C, E i D-panthenol. Stymulują one regenerację i nawilżanie oraz opóźniają proces starzenia skory poprzez hamowanie powstawania wolnych rodników — dodaje.
Oprócz stosowania kremów i maseczek, warto odwiedzić gabinet kosmetyczny. Zabiegi z betaglukanami, kolagenem i witaminą C świetnie odżywiają skórę. Natomiast doskonałe działanie nawilżające ma kwas hialuronowy.
Aby kosmetyki i zabiegi regenerujące działały szybciej, dobrze jest jednocześnie przyjmować preparaty zawierające witaminy i minerały, które wspomogą nasz organizm od środka.
Wiosną warto zaopatrzyć się w kremy z filtrami, chroniącymi przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Wiele pań wybiera się również do solarium, aby poprawić koloryt skóry. — Efekt jest prawie natychmiastowy, ale takie opalanie przynosi więcej szkód niż korzyści — przestrzega Ewa Olszewska. — Promieniowanie uszkadza zewnętrzną warstwę skóry, wysusza ją i przyspiesza procesy jej starzenia. Nie katujmy więc naszej zregenerowanej skóry wizytami w solarium. Niech promienieje w blasku prawdziwego słońca.
Odniesienia:
Anna Banaszkiewicz, "Gazeta Olsztyńska"
Zadowolona mama 25 stycznia 2019 13:56
Aby nawilżyć i poprawić kondycję skóry twarzy zastosujcie olej do twarzy od Efektimy!
Nie masz konta? Zaloguj się, aby dzielić się z innymi swoją wiedzą.