Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Redakcja Familie Redakcja 2019-07-02 10:40:37
Nieprzyjemne uczucie pieczenia i palenia w przełyku to niejedyne symptomy zgagi, która może także objawiać się poprzez:
Warto pamiętać o tym, że zgaga w żaden sposób nie jest odczuwana przez rosnące w brzuchu dziecko i nie jest też dla niego szkodliwa. Za to skutecznie uprzykrza życie przyszłej mamie. Zgagę w ciąży należy leczyć, tym bardziej że istnieją skuteczne i pomocne leki, które mogą bezpiecznie przyjmować kobiety ciężarne. Gdy ciężarnej dokucza silna zgaga, trzeba działać szybko, wybierając w pierwszej kolejności leki zobojętniające kwas żołądkowy, przez co na zgagę w ciąży Rennie® zadziała najskuteczniej. Rennie® opiera się na prostej kombinacji węglanu wapnia i węglanu magnezu, która neutralizuje kwas żołądkowy, zamieniając go w wodę i sole mineralne, w zaledwie dwie minuty od przyjęcia. Lek ten działa jedynie miejscowo i nie przenika do krwiobiegu, więc może być bezpiecznie przyjmowany, w zalecanej dawce, przez kobiety ciężarne. Oczywiście, wszelkie wątpliwości związane z przyjmowaniem każdego leku w czasie ciąży, warto zawsze skonsultować z lekarzem, który doradzi przyszłej mamie, najlepsze – zarówno dla niej, jak i dla dziecka – rozwiązanie.
Przeciwdziałanie nawrotom zgagi w ciąży
Niestety, ale przez zmiany fizjologiczne zachodzące w organizmie przyszłej mamy, całkowite wyeliminowanie zgagi w ciąży może okazać się trudne. Niemniej, dzięki kilku skutecznym poradom, możemy zdecydowanie ograniczyć nawroty zgagi w ciąży i sprawić, że staną się one zdecydowanie mniej uciążliwe. Aby ograniczyć ataki zgagi w ciąży:
Jeśli mimo zastosowanego leczenia i profilaktyki objawy nie ustępują, pamiętaj o tym, że u większości kobiet, które na co dzień nie doświadczają zgagi, ustępuje ona zaraz po porodzie.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.