Opublikowany przez: ULA 2011-07-07 11:25:06
50 ml — przynajmniej tyle kremu potrzeba, aby wystarczająco pokryć większość ciała podczas opalania. Nie można też zapominać o ponownym nawilżaniu ochronnym balsamem skóry zaraz po pływaniu. Jeśli nie wchodzisz do wody, nakładać nową warstwę kremu powinieneś co dwie godziny.
Chmury nie filtrują, leki nie współpracują Jeśli już słońce trochę za bardzo cię przypiecze, wtedy szybko sięgnij po koktajl witaminowy i wypij dużo wody — organizm będzie próbował naturalnie nawilżyć głębsze warstwy skóry. Na wierzch natomiast, najlepiej nakładać balsamy z witaminą E, przyśpieszającą regenerację. Nawet, kiedy słońce schowało się za chmurami, dzień spędzony na plaży wymaga użycia kremów z filtrami. Promieniowanie ultrafioletowe, chociaż niewidoczne, przedostaje się nawet przez grube warstwy chmur.
Wiele leków powoduje, że skóra staje się bardziej podatna na poparzenia słoneczne i przebarwienia. Zanim wyjdziesz się opalać, koniecznie przejrzyj ulotki od wszystkich przyjmowanych farmaceutyków. Nigdy nie wiadomo, które mogą reagować niekorzystnie ze słońcem. Wyrzuć stare kremy i kup okulary Kremy do opalania kupione w zeszłym sezonie, w tym roku nie będą chroniły już tak dobrze. Nawet jeśli ich data ważności jeszcze nie minęła. Butelki z kremem narażone są na wysokie temperatury, które przyśpieszają rozkład składników aktywnych. Przeterminowany krem od razu wyrzuć, a nowego nie oszczędzaj na przyszłe wakacje.
Szukaj kremów z flawanoidami. Są to związki chemiczne wykazujące działanie ochronne przeciw efektowi starzenia się skóry, spowodowanemu promieniowanie UV. I kolejna dobra wiadomość — ich duże stężenie można znaleźć w ciemnej czekoladzie. W dobrze zaopatrzonych sklepach można dostać mleczko do opalanie z dodatkiem wyciągu z jojoby. Jojoba to naturalny składnik, który chroni przed rakotwórczymi wolnymi rodnikami oraz łagodzi podrażnienia skóry. Po każdej domowej kąpieli, mikroskopijne cząsteczki żelaza, pozostają na naszej skórze. Jest ich tym więcej, z im bardziej twardą wodą mamy do czynienia. Przy opalaniu wchodzą one w reakcje z promieniowaniem słonecznym i prowadzą do powstawania wolnych rodników.
Aby chronić się przed ich negatywnym wpływem można poszukać kremów lub tabletek wzbogaconych o chelaty (związki neutralizujące działanie wolnych rodników). I na koniec okulary przeciwsłoneczne. Dobre szkła chroniące przed promieniowaniem, mogą uchronić przed chorobami oczu. Nadmiar słońca powoduje bowiem degenerację oka, które mogą prowadzić do zaćmy i zwyrodnienia plamki AMD.
Krzysztof Bieniek
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
Mama Julki 2011.07.09 22:47
http://www.familie.pl/profil/mama_julki/2707,Zaprzyjaznij-sie-ze-sloncem.html Polecam również własny artykuł, a wnim szczegółowo opisane formy ochrony przed słońcem:)
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.