Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Redakcja Familie Redakcja 2019-01-14 10:00:06
Autor zdjęcia/źródło: @materiały Partnera artykułu
To właśnie z tych powodów warto dostarczać dzieciom jak najwięcej bodźców muzycznych i zadbać o to, by bawiły się zabawkami wydającymi dźwięki, lub zabawkowymi instrumentami. Styczność z zabawkami muzycznymi będzie miała ogromny i pozytywny wpływ na jego przyszłe życie, emocjonalność, inteligencję i rozwój talentów.
Mówiąc ogólnie, zabawki muzyczne to takie zabawki, które wydają z siebie dźwięki. Zaliczają się do nich zarówno maty muzyczne jak i grzechotki, plastikowe zabawki imitujące kształtami prawdziwe instrumenty, czy bardziej zaawansowane drewniane, niewielkie, dostosowane do wzrostu dziecka fortepiany zabawkowe.
Wspomniana wyżej mata muzyczna to świetny pomysł na prezent dla bobasa już od pierwszych chwil życia. Zbudowana z miękkiej maty odpowiedniej do leżenia oraz siedzenia i plastikowego pałąka, do którego przymocowane jest całe mnóstwo elementów grających, szeleszczących i wydających dźwięki, o różnej teksturze i twardości, stanowi niezwykle kształcącą, ale i interesującą dziecięcy umysł zabawkę. Rozwija ona również motorykę małą dziecka, czyli między innymi umiejętność precyzyjnego chwytania, naciskania i rozpoznawania przedmiotów za pomocą dotyku.
(Mata edukacyjno-muzyczna wykonana z dbałością o szczegóły i z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa dostępna jest na przykład w sklepie calydlamamy.pl. W późniejszym wieku, gdy dzieci już same siedzą lub chodzą i potrzebują zabawek dostarczających większych wrażeń, świetnie może sprawdzić się zabawkowy bączek muzyczny.
Na przykład brzęczek muzyczny, to unowocześniona wersja zabawki, którą znamy sprzed lat, posiada gumową, bezpieczną nóżkę. Dzięki prostej konstrukcji i ciekawym dźwiękom przybliża dziecku świat odgłosów i fonicznych doznań, a przy tym rozwija koordynację oko-ręka.
Jak wskazują badania, muzyka pozytywnie oddziałuje na dzieci już nawet w okresie prenatalnym, ponieważ od dwudziestego szóstego tygodnia ciąży maluszek słyszy rytm, melodię i nierzadko, chwilę później uczy się je już rozpoznawać. Noworodki i kilkumiesięczne maleństwa uwielbiają przedmioty, które wydają dźwięk, szeleszczą lub grzechoczą. Dotykając ich, dzieci są zaciekawione, skoncentrowane i z radością tworzą nowe kombinacje dźwięków. Nic w tym dziwnego, ponieważ muzyka nie tylko uspokaja i zachwyca dzieci, ale także stymuluje rozwój mózgu i układu nerwowego.
Kilkuletnie maluchy, które bawiąc się zabawkami muzycznymi tworzą już własne melodie, tańczą do nich, lub je śpiewają, również poprzez taką zabawę niezwykle mocno rozwijają swój mózg i ciało. Używanie zabawek muzycznych i zabawkowych instrumentów pozytywnie rozwija motorykę dużą (koordynacja ruchowa, równowaga, poczucie rytmu) i małą (naciskanie, dotykanie, szarpanie strun) ale także rozwijają inteligencję dziecka, jego zdolność koncentracji, zapamiętywania oraz nazywania i wyrażania swoich emocji. Tak więc odpowiedź na pytanie, czy warto kupować dzieciom zabawki muzyczne jest absolutnie twierdząca.
Wiemy już, że muzyka pobudza wszystkie obszary rozwoju dziecka. Jest swoistym łącznikiem między ciałem a umysłem i emocjami malucha. A poza tym, nigdy nie wiadomo, czy na przykład zabawkowy fortepian, na którym nasza pociecha rozpocznie układanie pierwszych melodii nie zaowocuje tym, że jako dorosły człowiek stanie się wirtuozem, kompozytorem lub producentem muzycznym.
Wybierając więc zabawkowy fortepian lub pianinko dla naszego dziecka warto zadbać o to, by już jego pierwszy instrument wydawał realne dźwięki i był wykonany solidnie. W roli pierwszego fortepianu świetnie sprawdzi się na przykład ten, pięknie ozdobiony i przyjemnie brzmiący Fortepian Confetti Janod.
Wielką frajdę i wiele możliwości sprawi dziecku również cały zestaw zabawkowych instrumentów muzycznych.
Ten duży komplet zawierający w sobie zarówno sześciostrunową gitarę (z możliwością strojenia!), melodyczną harmonijkę i trąbkę, ale także zestaw instrumentów perkusyjnych – tamburyno i kastaniety, pozwoli Twojemu dziecku ju od najmłodszych lat rozwijać się w różnych dziedzinach muzycznych, eksperymentować z dźwiękiem i przede wszystkim – świetnie się bawić.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.