Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Reklama Familie.pl Redakcja 2023-11-03 14:42:11
Autor zdjęcia/źródło: zabawki dla 6 latka; mat. partnera artykułu
Mając na uwadze dobro dziecka, chcą, aby zabawka, oprócz frajdy, rozwijała różne umiejętności i wspierała prawidłowy rozwój. Dlatego wybór pada często na zabawki edukacyjne. Ich zadaniem jest nauczenie dzieci pewnych umiejętności lub wzbogacenie ich wiedzy. W tym wypadku trzeba odpowiednio dopasować stopień trudności takiej zabawki. Gdy podarujemy zbyt trudną i wymagająca zabawkę, możemy zniechęcić dziecko. Gdy zaś będzie ona zbyt łatwa, również nie zaangażuje ona do zabawy sześciolatka.
Czym zatem kierować się w wyborze zabawki dla 6-latka? Przede wszystkim jego zainteresowaniami. To najbardziej uniwersalny klucz. Można go zastosować, wybierając zabawkę na prezent dla 6-latka lub 6-latki. Jeśli dziecko uwielbia konstruować, doskonałą zabawką będą klocki. Gdy interesuje się zwierzętami, dobrze sprawdzą się książeczki o tej tematyce. Dla dziecka lubiącego rysować zawsze trafionym prezentem będzie zestaw farb lub kredek dobrej jakości.
Oprócz zainteresowań ważne jest to, co dziecku sprawia trudności. To, w jakich obszarach rodzice dostrzegają problemy. Zabawki edukacyjne to świetna propozycja dla dzieci, które lubią się uczyć poprzez zabawę. Na zabawki dla dzieci można spojrzeć bowiem przez pryzmat... narzędzi terapeutycznych. Zabawki, które będą wsparciem w rozwiązywaniu problemów emocjonalnych i rozwojowych. W asortymencie zabawkowym coraz większą popularność zyskują zabawki sensoryczne, czyli takie, które oddziałują na zmysły.
Zabawki sensoryczne są szczególnie ważne dla dzieci w wieku przedszkolnym. Pomagają w rozwijaniu umiejętności poznawczych i emocjonalnych oraz wzbogacają doświadczenia sensoryczne. Dzięki nim dzieci mogą uczyć się poprzez zabawę. Eksperymentując z różnymi bodźcami, poznają również siebie i swoje reakcje. Zabawki te wspierają rozwój integracji sensorycznej. Co zatem można zaproponować, jako zabawkę dla 6-latka? Zestaw do samodzielnego zrobienia SLIMA!
Slime to masa plastyczna, która jest niezwykle elastyczna. Prawidłowo zrobiona jest lepka, ale nie klei się i daje się łatwo zebrać z gładkich powierzchni. Zabawa nią polega na tym, że można ją rozciągać, ugniatać i modelować. Popularność slime'a jako zabawki dla dzieci mocno wzrosła w ostatnich latach. Stała się absolutnym „must have” wśród dzieci. Często jest wykorzystywana w terapii zajęciowej z dziećmi. Można kupić zarówno gotowego Slime, jak i zestaw do jego samodzielnego wykonania. Cena takich zabawek również nie jest wygórowana i dostępna dla wielu rodziców.
Za sukcesem tej zabawy wśród dzieci stoi ich potrzeba stymulacji zmysłowej. Wszelkie „brudne zabawy” angażują wiele zmysłów, takich jak dotyk, węch, słuch i wzrok. Dla dzieci jest to fascynujące doświadczenie, które pomaga rozwijać ich zdolności sensoryczne i poznawcze.
Tak więc zabawa SLIMEM nie jest tylko zabawą sama w sobie, niesie także wiele walorów poznawczych i wzbogaca doświadczenia sensoryczne. Taka zabawa może mieć właściwości terapeutyczne dla dzieci, które cierpią na wybiórczość pokarmową, bowiem terapię tę zaczyna się od... rąk. Dzieci, gdy oswoją lepkie lub szorstkie konsystencje w dotyku, chętniej sięgną po nowe konsystencje pokarmów, aby je skosztować.
Zestaw do wykonania Slime zawiera wszystko, co niezbędne: klej PVA, aktywator i urozmaicające dodatki.
Wśród zestawów dla dzieci można wybrać na przykład Slime Glow in the dark świecący w ciemności lub Slime z piaskiem dynamicznym, który pozwoli stworzyć masę o wyjątkowej, lekko chropowatej strukturze lub Slime Cookie, w kolorze różowym o zapachu waniliowego ciasteczka. Zabawa Slimem marki Tuban jest bezpieczna dla dzieci. Wszystkie komponenty do zrobienia Slima znajdujące się w zestawie zostały wyprodukowane w Polsce i mają certyfikaty, potwierdzające bezpieczeństwo. Są także wolne od mikroplastiku, aby zabawa nimi nie była szkodliwa dla naszego środowiska. Świetnie nadają się jako prezent na Mikołaja albo pod choinkę.
Zabawa Slimem daje dzieciom wiele radości. Jest odpowiednia zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca. Ugniatanie „glutków” jest także czynnością zmniejszająca napięcia nerwowe i stres u dzieci. Slime doskonale sprawdzi się także jako zabawa rozładowująca napięcia tuż przed snem. W okolicach szóstego roku życia dziecko intensywnie rozwija się emocjonalnie, warto więc zadbać o zabawy zmniejszające napięcia i uczyć umiejętności wyciszania się odpowiednio dobraną zabawą.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.