Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Kasia P. 2015-03-02 15:09:45
Kolarze golą nogi. – PRAWDA Większość profesjonalistów goli nogi, mogąc poszczycić się gładszą skórą niż niejedna z kobiet. Dlaczego? Przyczyna jest prosta – w razie wypadku i potrzeby założenia opatrunków, po zagojeniu się ran nie będą zrywane razem z włosami. Ponadto na ogolonych nogach jest po prostu łatwiej przeprowadzać wszystkie zabiegi lub ewentualne operacje. Podczas upałów skóra pozbawiona owłosienia szybciej się ochładza, a w czasie deszczu łapie mniej brudu, niż skóra porośnięta włosami.
Kolarze często jedzą makaron. – PRAWDA Profesjonalni kolarze powinni przestrzegać specjalnej diety opartej w znacznej mierze na makaronie i ryżu. Dlaczego? Ponieważ są one bogate w węglowodany złożone, które wolniej uwalniają energię do organizmu.
Kolarze muszą nosić czarne spodenki. – MIT Nawet kolarze biorący udział w zawodach niekoniecznie zakładają czarne spodenki, choć prawdą jest to, że w znacznej mierze ten kolor przeważa wśród ubrań dla profesjonalistów. Dlaczego? Być może główną przyczyną jest estetyka. Można sobie w prosty sposób wyobrazić, jak wyglądają męskie wdzięki opięte przez jasne lub kolorowe spodenki.
Kask rowerowy powoduje przegrzanie głowy. – MIT Jak wiadomo kask rowerowy nie jest jeszcze obowiązkowy w Polsce, jednak warto go mieć ze względu na bezpieczeństwo. Wiele osób próbuje wmówić rowerzystom, że noszenie kasku powoduj przegrzanie się głowy. Nic bardziej mylnego! Dlaczego? Dlatego, że kaski są wykonane ze specjalnej gąbki polistyrenowej, które doskonale izoluje ciepło i zapewnia dobrą cyrkulację powietrza.
Kolarze mają ogromne, nieproporcjonalne nogi. – MIT Czy widzieliście grubego, nieproporcjonalnego kolarza? Z jednej strony wydaje się logiczne to, że obciążając w takim stopniu mięśnie nóg, powinny być one naprawdę mocno rozbudowane. Tymczasem nogi osób jeżdżących na rowerze są na ogół szczupłe, choć posiadają szczególną rzeźbę, dzięki której widać wypracowane przez setki kilometrów mięśnie.
Nie wolno jeździć rowerem po chodniku. – PRAWDA/MIT Nadrzędną zasadą jest to, że rzeczywiście nie wolno jeździć rowerem po chodniku, w końcu jest to przestrzeń dla pieszych. Jednak czy zawsze? Od każdej reguły istnieją wyjątki. Rowerzyści mogą poruszać się po chodniku wtedy, gdy mają pod opieką dziecko do 10 roku życia również poruszające się na rowerze. Ponadto, jeśli dozwolona prędkość na jezdni wynosi więcej niż 50 km/h a chodnik ma przynajmniej 2 m szerokości, kolarz może się po nim poruszać.
Kolarze nie muszą mieć świateł poruszając się po jezdni. – PRAWDA Jadąc rowerem nie trzeba mieć świateł ani z przodu ani z tyłu, jedynym obowiązkiem jest posiadanie światła odblaskowego, które nie stanowi źródła światła. Zdarzają się drogi, na których wymaga się stosowania oświetlenia, jednak są to wyjątki i raczej mało który rowerzysta na nie natrafi.
Rower górski nadaje się tylko w góry. – MIT Tak naprawdę rower górski nadaje się do jeżdżenia po każdej nawierzchni, należy go tylko dobrze przygotować. Warunkiem jest wymiana opon na modele z mniejszym bieżnikiem, czy dodanie rogów na kierownicę, aby zwiększyć komfort jazdy oraz wyeliminowanie skoku amortyzatorów.
Ewentualnemu ubezpieczeniu podlega wyłącznie rowerzysta, nie rower. – MIT Rower można ubezpieczyć od kradzieży tak samo, jak inne przedmioty. Niektóre modele rowerów mogą kosztować naprawdę zawrotne kwoty, dlatego tak ważne jest zadbanie o ich bezpieczeństwo. Poruszając się rowerem możemy wykupić ubezpieczenie od kradzieży (AC), od odpowiedzialności cywilnej (OC) oraz następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW).
Rower się nie przewraca. – PRAWDA Rower dzięki prawom fizyki nie będzie się przewracał nawet bez kierowcy. Naukowcy przez wiele lat nie umieli znaleźć przyczyny tego zjawiska, jednak jak się okazało, rower dzięki wyważeniu i dobraniu pewnych parametrów posiada stabilność własną, dzięki której może pokonać wiele metrów bez przewrócenia się na bok. Duże znaczenie ma tutaj układ kierowniczy i jego geometria, nie tylko efekt żyroskopowy, którym wcześniej sugerowali się naukowcy.
Jeśli ktoś będzie wam próbował wmówić, że rower utrzymuje równowagę dzięki balansowaniu rowerzysty możecie mu spokojnie powiedzieć, że się myli. Golenie nóg dla urody? Nie – dla wygody i praktyczności. Wiele praktyk kolarskich ma swoje logiczne pochodzenie, które nie zawsze jest takie oczywiste dla osób nie związanych z kolarstwem. Jazda na rowerze to przyjemność, do której możecie przygotować się wraz z nami.
Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu www.4fsklep.pl, w którym znajdziecie bieliznę i odzież idealną na rower zarówno dla was jak i dla waszych dzieci.
Wiosna już niedługo, jesteście na nią gotowi?
Stokrotka 2015.03.10 10:12
Mój rower i ja już pokonał pierwszą trasę.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.