Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Kasia P.
Na szczęście nie stoimy na straconej pozycji. Nawet jeśli nie jesteśmy w stanie cały czas kontrolować tego, czy nasz malec biega po podwórku w czapce, to i tak możemy wiele zrobić dla jego zdrowia i skutecznie przeciwdziałać przeziębieniom. Co radzą nasze doświadczone mamy?
Przeziębienie może powodować ponad 100 różnych wirusów, z którymi dziecko styka się wszędzie. Antybiotyki nie pomogą, dodatkowo osłabią walczący z infekcją organizm.
ŚWIADOMIE!
Uważna obserwacja zachowań i samopoczucia dziecka to podstawa diagnostyki. Warto poznać przede wszystkim objawy jakie będzie wykazywał Twój malec, gdy dopadnie go wiosną przeziębienie. U dziecka poniżej 5-go roku życia powinien cię zaniepokoić: nieżyt nosa, gorączka, wymioty, bóle brzuszka, biegunka, zapalenie ucha środkowego, czy krtani, albo wysypka. Czasami też występują drgawki. W przypadku niemowląt przeziębienie jest nieco trudniejsze do wychwycenia. Zazwyczaj zaczyna się zwykłym brakiem apetytu i apatią.
SAMODZIELNIE!
Przede wszystkim nie bagatelizuj złego samopoczucia swojej pociechy i zacznij leczenie jak tylko pojawią się pierwsze objawy. Pierwszym lekarzem i lekiem na całe zło dla swojego dziecka jest zawsze rodzic. Co możesz zrobić samodzielnie w domu przed wizytą u specjalisty?
U LEKARZA!
Dobrze wiemy, że maluszek nie przepada zazwyczaj za wizytą u lekarza, ale często jest ona konieczna. Kiedy trzeba iść do lekarza? Przede wszystkim wtedy, gdy maluszka dręczą więcej niż dwa objawy przeziębienia, a także wtedy gdy z minuty na minutę objawy się nasilają. Ponadto wybierz się do lekarza:
ZAWSZE POD RĘKĄ!
W domowej apteczce powinien się znaleźć sprawdzony lek, który będziesz mogła zastosować w podbramkowej sytuacji. Dobrym wyborem jest Oscillococcinum.
Oscillococcinum jest lekiem stosowanym w łagodzeniu objawów grypy, przeziębienia i infekcji grypopodobnych: gorączki (do 38,5 st. C), uczuciu ogólnego rozbicia, bóli mięśniowych i kostno-stawowych. Lek nie wykazuje interakcji z innymi lekami, a jego działania niepożądane są nieznane. Lek nie ma przeciwskazań do stosowania u dzieci. Jednak o dzieci poniżej 6 r.ż. niezbędna jest konsultacja lekarska. Małym dzieciom lek można rozpuścić w wodzie i podawać łyżeczką.
Lek ma postać granulek, które rozpuszczają się pod językiem i nie wymagają popijania płynem. Fiolki są też wygodne do przechowywania w domowej apteczce. Szczelnie zamknięte w tubce granulki są bardzo praktyczne, a ich ważność wynosi 5 lat od daty produkcji.
Opakowanie Oscillococcinum® zawiera 6 lub 30 małych, plastikowych, jednodawkowych fiolek. Jedną z nich można mieć zawsze przy sobie i przyjmować o każdej porze w dowolnym miejscu, tak aby zastosować lek natychmiast po pojawieniu się pierwszych oznak infekcji grypowej. Duże rodzinne opakowanie 30 dawek - to bardzo ekonomiczne rozwiązanie.
Małe dzieci są szczególnie wrażliwe na substancje czynne zawarte w lekach. Często nie zdajemy sobie sprawy, że podając na zmianę kilka leków (na przykład przeciw gorączce, przeciw objawom przeziębienia) każdy z nich zawiera substancję czynną i bardzo łatwo tym samym je przedawkować.
„Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu".
Poznaj domowe sposoby na przeziębienie naszych czytelniczek >>
Stokrotka 2014.05.03 09:25
Obył się u nas jedynie na małych katarkach na szczęście.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.