Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Familiepl 2021-01-21 22:38:46
Marka Weleda rozpoczyna swoją historię w 1921 roku, czyli równo sto lat temu. Stworzyły ją trzy wyjątkowe osoby: Rudolf Steiner - austriacki filozof i badacz nauk przyrodniczych, Ita Wegman - holenderska lekarka oraz Oskar Schmiedel – niemiecki chemik i farmaceuta z Monachium.
Ta trójka wizjonerskich ludzi nauki od początku kierowała się zasadami antropozofii – czyli stosowanej na całym świecie metody badawczej, która zgłębia duchowość za pomocą nauki. Pozwala ona na lepsze zrozumienie praw natury ludzkiej i bada, jak działać w zgodzie z nimi, oferując formuły i podejmując określone działania w wielu różnych dziedzinach życia.
Rudolf Steiner, jeden z twórców marki, wyznaczył w firmie trend, który obowiązuje do dziś: człowiek jest częścią natury, a tych dwoje łączy bardzo głęboka więź. Ta unikatowa świadomość dała początek holistycznemu podejściu marki Weleda do pielęgnacji, zdrowia, ale również sposobu prowadzenia biznesu.
Prekursorzy Weledy we wczesnych latach 20. i 30. opracowali pierwsze farmaceutyczne produkty, opierając się na koncepcji stanowiącej do dziś dewizę firmy, czyli: medycyna powinna dostarczać organizmowi silny bodziec aktywizujący jego własny potencjał leczniczy.
Co ciekawe, flagowe produkty marki, stworzone w początkowych latach istnienia firmy, do dziś cieszą się ogromną popularnością i uznaniem klientów Weledy. Obecnie w portfolio i sprzedaży wciąż można znaleźć dawne produkty – między innymi Olejek do masażu z Arniką (1926), kultowy krem Skin Food (1927) czy Ożywcze mleczko do kąpieli z Sosną (1927).
Ale marka nie od początku nosiła znaną nam dziś nazwę – pojawiła się ona dopiero w 1928 roku, a Weleda pochodzi od imienia germańskiej uzdrowicielki i wieszczki. W dawnych czasach słowem tym określano kobiety posiadające mądrość i zdolność uzdrawiania.
Weleda to uznana i wielokrotnie nagradzana firma, która ma holistyczne podejście zarówno do tworzonych przez siebie produktów i ich działania, ale także do otaczającego ją środowiska i ludzi. To marka zaangażowana w medycynę antropozoficzną i główny producent kosmetyków naturalnych.
Firma doskonale prosperuje pod względem ekonomicznym - zatrudnia około 3 tys. pełnoetatowych pracowników na całym świecie, wśród których aż 70 procent to kobiety. Dodatkowo Weleda współpracuje z wieloma firmami i partnerami, w takich dziedzinach jak: badania, sprzedaż detaliczna czy pozyskiwanie surowców.
Co ciekawe, w firmie Weleda obowiązuje 7 podstawowych zasad, którymi wszyscy starają się kierować:
Od początku istnienia firmy, czyli od 100 lat, częścią kultury biznesowej Weleda są ogrody z roślinami leczniczymi i duże doświadczenie w produkcji naturalnych kosmetyków i farmaceutyków. Do tego ponad ¾ składników roślinnych wykorzystywanych do ich produkcji, pochodzi z organicznych i biodynamicznych upraw oraz z zbiorów certyfikowanej roślinności dziko rosnącej.
Surowce wykorzystywane do produkcji kosmetyków i farmaceutyków Weledy pochodzą z różnorodnych naturalnych źródeł – zarówno własnych, jak i od dostawców i zaufanych producentów z całego świata.
Dzieje się tak, ponieważ Weleda traktuje naturę w sposób odpowiedzialny i z należytą troską. Naturalne produkty kosmetyczne i farmaceutyczne marki Weleda to rezultat wielkiej dbałości i przywiązania do dobrej jakości – poczynając od zakupu surowców, poprzez produkcję, pakowanie i dostawę produktów końcowych.
Jest to również jedna z niewielu marek mogących się pochwalić znakiem jakości NATRUE - pierwszym, międzynarodowo uznanym symbolem dla organicznych i naturalnych kosmetyków.
Uczciwe ceny oraz długoterminowe kontrakty zapewniają doskonałą współpracę ze wszystkimi partnerami marki. A standardy społecznej jakości, znane powszechnie jako fair trade (czyli sprawiedliwy handel), obowiązują w całym łańcuchu wartości oraz u dostawców firmy. Weleda może się pochwalić współpracą jedynie z takimi dostawcami, którzy dbają o społeczne standardy i zapewniają swoim pracownikom godne wynagrodzenie i równowagę pomiędzy pracą i życiem rodzinnym oraz sprzyjają podnoszeniu pozycji kobiet.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.