Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Kasia P.
Niedzielne mecze z tatą to jedno z najpiękniejszych wspomnień mojego dzieciństwa. Trudno więc mi uwierzyć, gdy czytam wyniki ankiet w których to rodzice powierzają myślenie o wychowaniu fizycznym swojego potomstwa jedynie szkole. Szkole, która i tak ma ręce pełne roboty z dziecięcymi mózgami. Rusz głową i naucz dziecko pływania, jazdy na rowerze, czy walczyka!
Sam nie potrafię, nie chce mi się, nie mam zdolności… takie wymówki można usłyszeć, gdy rozmawia się z rodzicami na temat rozwoju fizycznego dzieci, ale czy ty też jesteś leniuchem? Innego wytłumaczenia nie ma, a zarażanie dzieci lenistwem to jedna z największych zbrodni. Nie zapominajmy też, że sport może uczyć, sport może być środkiem do poznawania innych, sport może rozwijać nowe zdolności, a przede wszystkim sport sprawia wiele radości i jest jedną z najstarszych zabaw na świecie.
Nauczyłeś dziecko alfabetu? Pora na wychowanie F i rozwój fizyczny! Podajemy 5 przygód sportowych, czyli „must be” każdego dzieciństwa!
PŁYWANIE
W dorosłym życiu z pewnością nie utonie ten maluch, który w odpowiednim czasie nauczy się pływać. Nauka pływania w późniejszym wieku bywa o wiele trudniejsza. Warto też zaznaczyć, że pływanie ma duże znaczenie w rozwoju kręgosłupa i pomaga kształtowaniu prostej postawy.
JAZDA NA ROWERZE
Drugie miejsce zajmuje rower bez którego po prostu nie sposób wyobrazić sobie życia, więc nie można dziecka pozbawiać tej przyjemności. Pierwsza samodzielna jazda jest tak ważnym wydarzeniem, niemalże jak pierwsze kroki.
Wybierz taką która sprawi przyjemność wszystkim członkom rodziny. Może to być piłka nożna, siatkówka, czy koszykówka, albo cokolwiek co tylko podpowie Ci wyobraźnia. Ważne jednak byś zapoznała zarówno chłopca, jak i dziewczynkę z zasadami tych dyscyplin. Gdy dziecko pojawi się pierwszy raz na zajęciach w-f nie będzie ostawać od grupy.
SANKI
Bez nich po prostu nie istnieje zima. Postaraj się nie przyzwyczajać malca do ciągłego ciągania go po różnych trasach. Nawet jeśli masz obawy i wiąże się to z dużym stresem dla Ciebie to jednak odważ się na pokaźną górkę i pozwól malcowi wspinać się z sankami a potem zjeżdżać na pazurki. Każdy musi przez to przejść tak rodzic, jak i dziecko!
AKROBATYKA, czyli fikołki, gwiazdy, pajacyki
Wspólne zajęcia gimnastyczne także są bardzo ważne dla dzieci. Raczej nadzoruj ich wybryki, a nie udawaj trenera. Dzieci zawsze przewyższą Cię swoją giętkością i zwinnością, a pokazywanie im pompek nie ma sensu. Niech skaczą, gwiazdują i pajacują, bo tylko teraz mogą to robić całkowicie bezkarnie.
Partnerem artykułu jest producent leku:
Skład: 5 ml syropu zawiera 48 mg jonów magnezowych w postaci 623 mg magnezu glukonianu i 129 mg magnezu mleczanu oraz 5 mg pirydoksyny chlorowodorku. Wskazania do stosowania: Produkt leczniczy Magsolvit B6 zalecany jest w zapobieganiu i uzupełnieniu niedoborów magnezu i witaminy B6, zwłaszcza u dzieci od 4 roku życia. Dawkowanie i sposób podawania: Magsolvit B6 nie jest zalecany do stosowania u dzieci poniżej 4. roku życia ze względu na niewystarczającą ilość danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania. Dorośli i dzieci od 8 roku życia 10 ml syropu na dobę w dwóch dawkach; dzieci 4-7 roku życia: 5 ml syropu na dobę w dwóch dawkach. Lek stosuje się po posiłkach. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, antybiotykoterapia, biegunka, hipermagnezemia, hiperwitaminoza B6, ostra niewydolność nerek, znaczne niedociśnienie tętnicze, blok przedsionkowo-komorowy.
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Podmiot Odpowiedzialny
FChSP “GALENUS”
03-791 Warszawa ul. Hutnicza 8
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.