Opublikowany przez: Joanna P. Redakcja 2018-02-23 10:38:44
Autor zdjęcia/źródło: zdj. Dariusz Kindler
Można pomyśleć, środa po południu, za oknem zimno, komu się będzie chciało przyjeżdżać na warsztaty? Nic bardziej mylnego. Byliście, co nas ogromnie cieszy, a przecież niektórzy z was musieli pokonać długą drogę. To bardzo budujące, że uczestnicy warsztatów wyraźnie chcą wiedzieć jeszcze więcej, chociaż z pewnością są już nieźle wyedukowani. Najważniejsze, że te cztery godziny są dla was przydatne i wychodzicie z warsztatów doładowani wiedzą, dzięki której oswajacie ciążę, poród i pierwsze miesiące życia maluszka. Rodzice doceniają nasze starania, szczególnie mamy chętnie dzielą się opinią o warsztatach:
Bardzo ciekawe i konkretne warsztaty godne polecenia. Dużo praktycznych porad, zaproszeni goście/eksperci chętnie odpowiadają na wszystkie nurtujące pytania i rozwiewają wątpliwości, których-przynajmniej u mnie- jest bardzo dużo z racji tego, że jest to pierwsza ciąża. Nie brakuje również poczucia humoru. Miła, ciepła atmosfera. Mimo tego, że musiałam pokonać 70 km, aby dojechać, był to dobry wybór! Razem z naszym "małym mężczyzną" polecamy udział w warsztatach z Familie.pl” – Pani Agata
Wszystkim, którzy chcieli przyjechać, ale z różnych powodów nie mogli, dedykujemy relację z katowickich warsztatów "Przygoda z macierzyństwem". W ten sposób dzielimy się z wami chociaż namiastką wiedzy, którą uczestnicy wydarzenia mogli wynieść z warsztatów.
Jak zwykle podczas swojego dynamicznego wystąpienia Pani Agnieszka Maciąg w wyjątkowy sposób przekazała przyszłym rodzicom, co według niej jest ważne w okresie ciąży i po porodzie. Jako mama dwójki dzieci urodzonych w zupełnie innych epokach (syn przyszedł na świat 25 lat temu, córka zaś ma 5 lat) Pani Agnieszka przestrzegała mamy przed szaleństwem powrotu do doskonałej formy sprzed ciąży i radziła dać czas na intymne bycie razem z maleństwem. Pani Agnieszka zdradziła także tajniki utrzymywania się w świetnej formie dzięki odpowiedniej diecie i leczeniu naturalnymi sposobami.
zdj. Dariusz Kindler
Przyszłym rodzicom bliskie są tematy dotyczące zdrowia w ciąży oraz związane z troską o najlepszy rozwój nienarodzonego maluszka. Odpowiadając na potrzeby uczestników warsztatów zaprosiliśmy Panią dr Katarzynę Farugę z Polskiego Towarzystwa Homeopatii Klinicznej, która w wyjątkowo przejrzysty i dowcipny sposób wprowadziła rodziców w tajniki homeopatii. Nie wszyscy rodzice wiedzieli, że leki homeopatyczne mogą zażywać mamy oczekujące dziecka, nie tylko jako wsparcie w przeziębieniach, ale także podczas porodu. Również niemowlęta można bezpiecznie leczyć homeopatią, zwłaszcza w przeziębieniach i lżejszych stanach chorobowych.
zdj. Dariusz Kindler
Dzięki rosnącej świadomości uczestników warsztatów, przyszli rodzice mają możliwość podjęcia świadomej decyzji dotyczącej bankowania krwi pępowinowej. Zaproszona na warsztaty Pani ekspert z Polskiego Banku Komórek Macierzystych wyjaśniła rodzicom, na czym polega bankowanie krwi pępowinowej oraz do czego taka krew może się przydać. Okazuje się, że także bliska rodzina może skorzystać z przechowywanej krwi, co potwierdził prezentowany podczas warsztatów film opowiadający autentyczną historię chłopca ratującego życie brata.
Najważniejsze to zrozumieć, czym zajmuje się osteopatia. Według osteopatów ciało ludzkie powinno być brane pod uwagę jako kompletna całość, dlatego patrzą na pacjenta całościowo. Dysfunkcja jednego organu wpływa negatywnie na inne, a organizm posiada zdolność do samoleczenia. Pani Iga Garbowska z kliniki osteopatii potrafi przynieść ulgę przyszłym mamom w sposób bezpieczny dla nich i dziecka, a także może pomóc w okresie poporodowym.
Każda mama uczestnicząca w warsztatach brała udział w zorganizowanych podczas wydarzenia konkursach. Dlatego podczas kalamburów ciążowych dwie mamy wygrały zestawy emolientów allerco® idealnych dla maluszków, a jedna z mam wyszła wyposażona w piękny, miękki kocyk od ATB Meble.
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
Stokrotka 2018.02.25 08:40
WoW! Coraz dalej nasza familijka dojeżdża!
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.