Opublikowany przez: ULA
Autor zdjęcia/źródło: pixabay @
Z uwagi na zmiany klimatu, flory bakteryjnej i temperatur oraz częste przemieszczanie się jest kilka chorób, na które zapadamy szczególnie latem. Warto o tym pamiętać i wyjeżdżając na wakacje spakować do apteczki niezbędne medykamenty. Udar słoneczny, angina i grzybica - te choroby szczególnie zagrażają nam latem.
Patologiczna, jakościowo zmieniona odpowiedź tkanek na alergeny, którymi bardzo często są pyłki drzew oraz roślin kwitnących właśnie późną wiosną i latem. Jej podstawowe objawy to:
Ostre zapalenie błony śluzowej i migdałków podniebiennych wywołane przez paciorkowce. Sprzyja jej szczególnie, bardzo popularne latem, spożywanie bardzo zimnych napojów i dań podczas bardzo wysokich temperatur powietrza. Jej podstawowe objawy to:
To właśnie latem najczęściej podróżujemy, a nasze dzieci spędzają sporo czasu w różnego rodzaju środkach transportu. Dlatego właśnie wówczas daje o sobie znać choroba lokomocyjna zwana także chorobą morską lub kinetozą, to zespół objawów nadpobudliwości błędnika - narządu równowagi. Jej podstawowe objawy to:
Częstsze kontakty seksualne (także te przygodne), trudniejsze zachowanie higieny oraz niewłaściwa bielizna/ubranie podczas upałów - to najważniejsze elementy składające się na to, że latem wiele kobiet atakuje grzybica pochwy. Jej podstawowe objawy to:
Liszajec zakaźny to bakteryjne, powierzchniowe zapalenie skóry. Choroba ta wywoływana jest przez gronkowce i paciorkowce. Występuję najczęściej u dzieci w okresie wiosenno – letnim poprzez zarażenie od rówieśników – zazwyczaj w zbiorniku wodnym.
Charakteryzuje się on powstawaniem malutkich i nielicznych pęcherzyków, które z czasem stają się coraz większe i liczniejsze. Pęcherzyki te są przezroczyste i wypełnione mętnym płynem. Zmiany swędzą i pękają. Rozdrapane pokrywają się żółtymi strupami. Mogą ropieć. Zmiany występują najczęściej an dłoniach i twarzy u dzieci, ale mogą być umiejscowione także np. na nogach.
Pojawia się najczęściej u dzieci, których opiekunowie lekceważą podstawowe zasady przebywania na słońcu. Jego podstawowe objawy to:
Występuje najczęściej w efekcie, charakterystycznej latem, nagłej i bardzo odczuwalnej różnicy temperatur lub „przewiania”. Jego podstawowe objawy to:
- ból ucha
- pobudzenie
- płaczliwość
- gorączkę
- utratę apetytu
- niepokój
- bezsenność
- drażliwość
- przerywanie ssania u niemowląt
- tarcie główką o poduszkę w przypadku dzieci starszych
- wymioty
- ból głowy
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
pajak5 2018.07.08 22:03
Pamiętam jak nad morzem raz zaczęła mnie strasznie swędzieć pochwa... Piekło swędziało i była lekko czerwona, co było najdziwniejsze,ze kompletnie nie miałam żadnych upławów, wyglądało to na problem z nawilżeniem, miałam przy sobie hydrovag, które po tygodniu stosowania problem rozwiązały, wiec czasami to nie tylko grzybica może nas złapać a inny stan zapalny również :)
Stokrotka 2016.06.28 18:51
Lato.. jedna ma swoje uroki..
gocha2323 2016.06.28 18:02
pełno tych chorób!
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.