Opublikowany przez: Redakcja Familie Redakcja 2018-02-15 21:05:23
Autor zdjęcia/źródło: @ materiały poki.pl Tunnel Rush
Jedną z nich jest gra Tunnel Rush na Poki, gdzie najważniejszą umiejętnością gracza jest refleks w unikaniu rozmaitych przeszkód na naszej drodze oraz, oczywiście, zręczność.
Tunnel Rush to trójwymiarowa produkcja z perspektywy pierwszej osoby – oznacza to, że świat gry widzimy niejako oczami naszego bliżej niezidentyfikowanego bohatera. Mechanika rozgrywki koncentruje się na pokonywaniu kolejnych poziomów – segmentów w formie tuneli i unikaniu porozsiewanych na nich przeszkód, oznaczonych zresztą odpowiednim wściekle czerwonym kolorem. Nasz bohater samodzielnie porusza się naprzód, z dosyć dużą szybkością, a naszym jedynym zadaniem jest rozprawianie się ze wspomnianymi utrudnieniami, czyli poruszanie się na boki tak, aby ich uniknąć. Po jakimś czasie udaje nam się wreszcie dotrzeć do początku kolejnego poziomu i możemy stawiać czoła nowym wyzwaniom, jakie ma przed nami kolejny etap – segment. Pokonany już dystans wskazany jest w lewym górnym rogu ekranu w metrach. Nasz bohater porusza się dosyć szybko, o czym była mowa wcześniej, przez co na ukończenie każdego z etapów nie potrzeba więcej niż kilku minut. Im dalej uda nam się zajść, tym trudniejsze stają się poszczególne poziomy: pojawia się na nich więcej przeszkód oraz w większym zagęszczeniu.
Jeżeli nie uda nam się uniknąć któregoś z utrudnień, gra pozwala nam kontynuować rozgrywkę z miejsca kolizji, bez konieczności powtarzania etapu od początku. Niemniej, taka opcja również jest dopuszczalna przez grę. Różnica polega na tym, że jeśli chcemy kontynuować grę od miejsca, gdzie ją pechowo zakończyliśmy musimy obejrzeć krótką reklamę. Same kolizje i konieczność powtarzania poziomów w ten czy inny sposób są wpisane w urok takich gier. Niektóre z etapów wymagają po prostu od gracza podejmowania prób ich ukończenia na różne sposoby, zwykle metodą prób i błędów, ale często angażując także umiejętności planowania i logicznego myślenia wespół ze zręcznością i refleksem.
Każdy z segmentów posiada własną szatę kolorystyczną, wyłączywszy przeszkody, które występują w postaci geometrycznych kształtów i zawsze są oznaczone czerwonym kolorem, aby były łatwiej odróżnialne od otoczenia. Pomiędzy poszczególnymi segmentami nie występują żadne ekrany ładowania i inne tego typu rozwiązania. Sprawia to, że rozgrywka jest płynna a gracz nie zostaje co jakiś czas wybijany z rytmu, który w tego typu produkcjach jest równie ważny co umiejętności.
Wbrew pozorom gra nie jest jakoś szczególnie trudna, choć na początku możemy mieć problemy z uporaniem się z początkowymi przeszkodami, zwłaszcza, że te są ciągle w ruchu. Po kilku podejściach udaje nam się jednak szybko przyzwyczaić do dynamicznej mechaniki gry i opanować ją na tyle dobrze, aby pobijać kolejne rekordy.
Podsumowując, Tunnel Rush to jedna z ciekawszych pozycji przeznaczonych głównie do młodszych odbiorców, ale przy tym wciągająca i angażująca różne elementy naszej aktywności. Produkcja nadaje się równie dobrze do spędzenia chwili wolnego czasu, jak też dłuższych posiedzeń, jeśli lubimy taki model rozgrywki.
Artykuł powstał we współpracy z poki.pl, zdjęcia: poki.pl
Foes.io – walka o przetrwanie w trybie wieloosobowym>>
Spróbuj swoich i dziecka sił w wieloosobowej grze zręcznościowej Bonk.io>>
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.