Opublikowany przez: Kasia P. 2014-09-03 15:42:04
TOP 1 Zespół nagłej śmierci i zaburzenia snu dziecka
Jak poczuć się lepiej: wariowanie nad zagrożeniami związanymi z zaburzeniami snu dziecka to częsty syndrom nowych mam, więc to jeszcze nie paranoja. Ale należy pamiętać, że zespół nagłej śmierci niemowląt (SIDS) występuje bardzo rzadko - istnieją konkretne sposoby aby zmniejszyć ryzyko zagrożenia, jak np. kładzenie dziecka do snu na plecach; zakup dobrze wykonanego łóżeczka; odpowiednie poduszki, pluszaki.
TOP 2 Smoczek i duszności
Jak poczuć się lepiej: Jest mnóstwo dzieci, które na co dzień korzystają ze smoczka i rzadko dochodzi do zadławień. Są one specjalnie w tym celu skonstruowane i bezpieczne dla niemowląt. Zawsze kupuj smoczki wykonane przez renomowane firmy, a okresowo badaj smoczek, czy nie jest nadgryziony i nie ma na nim przebarwień. Jak zobaczysz, że smoczek już się zużył, kup nowy.
TOP 3 Bezpieczeństwo w żłobku
Jak poczuć się lepiej: Jeśli Twoje dziecko jest w żłobku, to upewnij się, że dobrze się tam czuje. Zobacz czy nie ma żadnych siniaków i jest wesołe. Jeśli dziecko nie lubi być odprowadzane do żłobka to jeszcze nie tragedia, a dowód na to, że bardzo Cię kocha i jest do Ciebie przywiązane. Bywa, że dzieci nie mają problemu z zostawaniem w przedszkolu, ale większość maluchów niestety lubi urządzać sceny przed rozstaniem i jest to całkowicie normalne. Nie musi to świadczyć o złym traktowaniu w żłobku. Pamiętaj jednak, by być bacznym obserwatorem zachowań opiekunek, gdy jesteś na miejscu i wysłuchuj zawsze swojego malucha.
TOP 4 Upuszczę dziecko
Jak poczuć się lepiej: Można minimalizować zagrożenia, których się obawiasz, dbając o swoje mieszkanie. Jeśli będziesz bardzo się starać, nigdy nie upuścisz dziecka. Zadbaj o to by po podłodze nie walały się żadne zabawki o które mogłabyś się potknąć, a poręcz od schodów była stabilna. Warto także zainwestować w miękkie wykładziny i dywany. Na pewno sobie poradzisz!
TOP 5 Za słabe więzi z własnym dzieckiem
Jak poczuć się lepiej: Podczas gdy niektóre mamy czują więź z dzieckiem jeszcze zanim niemowlę pojawi się na świecie, inne mają problem z relacją z dzieckiem tuż po jego urodzeniu. To jedna z oznak depresji poporodowej. Nic dziwnego, możesz być przemęczona i potrzebować czasu. Skonsultuj się z lekarzem, który podpowie Tobie jak sobie radzić z problemem
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
Stokrotka 2014.09.04 14:07
Hhahaha najgorsze jest to, że nie można sobie tego przetłumaczyć, to trzeba przeżyć!
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.