Artykuł promocyjny Opublikowany przez: IwonaSza 2013-09-17 20:41:47
Świat antykoncepcji oferuje nam dzisiaj szeroką gamę środków i metod antykoncepcyjnych, które mają ułatwiać relacje intymne zarówno kobietom jak i mężczyznom.
W ostatnim czasie do grupy metod naturalnych, niehormonalnych dołączyły testery owulacyjne zwane też testami owulacyjnymi na ślinę. Określenie owulacji ma kluczowe znaczenie dla wyznaczania dni płodnych, w których zajście w ciążę jest najbardziej prawdopodobne, dlatego też tester owulacyjny może być stosowana zarówno w celach antykoncepcyjnych jak i w planowaniu potomstwa.
Skuteczność testerów owulacyjnych
Mała popularność antykoncepcji naturalnej bierze się głównie z obiegowej opinii iż są to metody nieskuteczne i zawodne. Tymczasem skuteczność testerów owulacyjnych wynosi 98%, co zostało potwierdzone w czasie testów klinicznych. Wyższą skutecznością może poszczycić się tylko tabletka antykoncepcyjna 99%, której bardzo często towarzyszą skutki uboczne.
Jak działa tester owulacyjny?
Tester owulacyjny to nic innego jak mini mikroskop owulacyjny wielokrotnego użytku dzięki któremu kobieta może samodzielnie wyznaczać dni płodne w swoim cyklu miesięcznym. Działanie takiego mikroskopu bazuje na naukowym odkryciu, iż wysoki poziom estrogenu w ślinie w połączeniu solami (elektrolitami) także obecnymi w ślinie, po wyschnięciu, tworzą obrazy, które można zobaczyć w powiększeniu.
Wystarczy tylko umieścić próbkę śliny na szkiełku mikroskopowym i poczekać 5-15 minut (w zależności od ilości próbki) by ślina wyschła. Część optyczna testera powiększa próbkę śliny ok. 70X. Po podświetleniu próbki na szkiełku mikroskopowym ukaże nam się obraz, który należy zinterpretować zgodnie z trzema obrazami referencyjnymi. W czasie fazy niepłodnej można zaobserwować bezkształtne punktowe struktury, podczas gdy w fazie płodnej obraz przypomina charakterystyczną paprotkę.
FAZA NIEPŁODNA FAZA PRZEJŚCIOWA FAZA PŁODNA
83.25.*.* 2014.01.08 15:39
Mam ten tester, naprawdę dobrze się sprawdza. Bardzo dobry pomocnik w npr :)
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.