Stres i dolegliwości intymne - Artykuł
Znajdź nas na

Polub Familie.pl na Facebooku

Poleć link znajomym

Stres i dolegliwości intymne

Aż 85% Polek przynajmniej raz w życiu odczuwało dolegliwości okolic intymnych, wykazują badania przeprowadzone przez TNS OBOP. Zdrowie i higiena miejsc intymnych to poważny problem społeczny wynikający z zaniedbań, które są skutkiem niewiedzy. Zestresowane kobiety statystycznie częściej odczuwają dolegliwości okolic intymnych, wykazały badania przeprowadzone przez TNS OBOP.

Stres obniża odporność organizmu, stąd też u kobiet, które bywają pod jego wpływem, częściej zdarzają się infekcje okolic intymnych. Potwierdzają to doświadczenia aż 91% Polek, które deklarują, że bardzo często są pod wpływem stresu. Aż60% Polek przyznaje, że często, bardzo często lub zawsze jest pod wpływem stresu. Spośród nich dolegliwości okolic intymnych odczuwało prawie 90% badanych, o połowę mniej problemów intymnych mają Panie, które się nie stresują.

Najbardziej zestresowane są kobiety w wieku 41 – 45 lat, z wyższym wykształceniem i wykonujące pracę na stanowiskach kierowniczych. Bardziej zrelaksowane są 20, 25 - latki oraz kobiety posiadające dzieci w wieku do trzech lat.

Prawidłową wartość pH okolic intymnych zaburza też terapia antybiotykowa, miesiączka, noszenie obcisłej, syntetycznej bielizny a nawet uprawianie seksu. Stany zapalne okolic intymnych są szczególnie często obserwowane u kobiet rozpoczynających współżycie płciowe. Określa się je jako „syndrom miesiąca miodowego”. Kobiety, które współżyją płciowo powinny szczególnie dbać o higienę miejsc intymnych.

Bardzo istotnym elementem profilaktyki zapobiegającej infekcjom jest stosowanie dwa razy dziennie do higieny intymnej preparatów o odpowiednim pH, zawierających kwas mlekowy. W przypadku emulsji do codziennej higieny intymnej powinno ono wynosić około 5,2.

Jeśli dolegliwości się pojawią, to skuteczność leczenia stanu zapalnego pochwy jest uwarunkowana spełnieniem kilku warunków: preparat musi być właściwie dobrany, a leczenie prowadzone przez odpowiednio długi okres; stąd konieczność przestrzegania zaleconego czasu kuracji. Aby nie doszło do nawrotu, kuracji powinien być poddany również partner. Po zakończeniu leczenia w celu przywrócenia prawidłowej flory bakteryjnej pochwy należy zastosować preparat zawierający pałeczki Lactobacillus acidophilus.


Źródło: Badanie przeprowadzone w maju 2006 na reprezentatywnej próbie 1636 kobiet na zlecenie marki Lactacyd (GlaxoSmithKline) przez TNS OBOP /biomedical.pl/

Najnowsze komentarze

  • 91.150.*.*Ikona zgłaszania komentarza
    ja stosuje probiotyk przy pojawiajacych sie dolegliwosciach najlepiej reagowac od razu a nie czaekac az infekcja sie rozwinie, dlatego zawsze w apteczce mam provag, stosowany doustnie
  • Awatar użytkownika dziecinka
    dziecinkaIkona zgłaszania komentarza
    <span>Ciekawy artykuł. Osobiście nie używam żadnych srodków do higieny intymnej, one działaja na mnie podrażniajaco.Wolę tradycyjne mydło. Moge dodać,ze gdzies przeczytałam,ze niektóre dolegliwości intymne moga ustapić smoczynnie.</span>
  • Awatar użytkownika Ulinka
    UlinkaIkona zgłaszania komentarza
    <span><p style="line-height: 150%" class="MsoNormal">U niektórych kobiet infekcje lubią pojawiać się w trakcie miesiączki, inne stają się na nie podatne w czasie ciąży czy w okresie klimakterium. Skłonność do intymnych zakażeń może też zwiastować cukrzycę i niedoczynność tarczycy, więc lepiej ich nie lekceważyć.</p></span>