Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Redakcja Familie Redakcja 2023-05-11 08:49:10
Autor zdjęcia/źródło: mat. sponsora artykułu
Katar jest reakcją m.in. na wysuszenie śluzówki nosa. Tkanki produkują wtedy więcej śluzu, by uzupełnić niedobory wilgoci. Odpowiednie nawilżenie śluzówki to sposób na to, by temu zapobiec. Stosuj inhalacje nad miską z parującą wodą z dodatkiem soli lub olejków eterycznych (najlepiej sosnowego, eukaliptusowego lub miętowego). Jeśli szukasz czegoś, co pomoże Ci odetkać nos w pracy, na uczelni lub na spotkaniu – sięgnij po preparaty z wodą morską izotoniczną lub hipertoniczną. Możesz też sięgnąć po środki udrażniające nos i przywracające równowagę w nawilżeniu śluzówki. W ich składzie szukaj substancji wspomagających walkę z katarem – są to m.in.:
Spray na katar to szybka i skuteczna metoda na udrożnienie nosa. Efekty mogą utrzymywać się przez kilka godzin. Jest to sposób na spokojną noc i ułatwione oddychanie. Leki na katar i zatkany nos w większości przypadków możemy zakupić przez internet (są dostępne np. w ofercie https://www.allecco.pl/ ).
Dobrym sposobem na oczyszczenie zatkanego nosa i wypłukanie z niego wydzieliny, kurzu, drobnoustrojów i alergenów jest wykonanie irygacji. Płukanie zatok przeprowadza się za pomocą specjalnego zestawu składającego się z plastikowej buteleczki z korkiem zakończonym niewielkim otworem. Po ściśnięciu roztwór wtłaczany jest pod ciśnieniem do nozdrza, przepływa przez zatoki i wylewa się przez drugą dziurkę w nosie. Płyn stosowany do płukania to roztwór izotoniczny lub hipertoniczny soli fizjologicznej. Przygotowuje się go poprzez rozpuszczenie zawartości saszetek dołączonych do zestawu w przegotowanej, letniej wodzie. Po wypłukaniu zatok nie wydmuchuj mocno nosa. Terapię stosuj 2 razy dziennie przez kilka dni, aż do ustąpienia objawów kataru.
Podczas przeziębienia należy pić duże ilości ciepłych płynów takich jak herbaty i zupy. Parujący napój ogrzeje i udrożni zatkany nos. Aby dodatkowo wspomóc właściwości płynów, warto sięgnąć po imbir, sok z malin lub cytrynę. Są to doskonałe smakowe dodatki do herbaty, które wykazują właściwości rozgrzewające i pomagają odetkać nos. Ważne jest też przebywanie w cieple i odpowiednia regeneracja organizmu. Zatkany nos szybciej się odetka, gdy zadbasz o dobrą dietę, relaks i odpoczynek. W czasie przeziębienia w miarę możliwości dużo śpij, okrywaj się kocem i nacieraj się maściami rozgrzewającymi. Wielu pacjentów zauważa efekty aromaterapii.
Utrudnione oddychanie to niezwykle uciążliwy objaw przeziębienia lub alergii. W przypadku nieżytu nosa warto łagodzić te symptomy. Za pomocą prostych domowych metod oraz środków na katar możesz nawilżyć śluzówkę, udrożnić nos i przynieść sobie ulgę.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.