Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Kasia P. 2015-02-03 15:08:19
Siedzenia podwyższające dla przedszkolaków i starszych dzieci występują w dwóch kategoriach wagowych: grupa II dla dzieci o wadze od 15 do 25 kg oraz grupa III dla dzieci o wadze od 22 do 36kg. Dziecko awansuje do takiego siedzenia w dwóch przypadkach: waga dziecka przekracza dopuszczalny limit w dotychczas używanym foteliku samochodowym lub poziom oczu dziecka znajduje się powyżej górnej krawędzi oparcia fotelika. Zmiana fotelika na siedzenie podwyższające daje dziecku dużo radości, bo w końcu czuje się już takie duże, ale dla nas to kolejna inwestycja. Wybór siedzeń jest bardzo duży, ale nie daj się zwieźć i wybierz siedzenie odpowiedzialnie. Radzimy czym się kierować, kupując siedzenie dla starszaka.
Wybór siedzenia KROK PO KROKU
JAKA JEST JAKOŚĆ?
Na rynku jest mnóstwo siedzisk z wkładem styropianowym. Mają niską cenę to prawda, ale to jedyny ich atut. Naprawdę warto zainwestować w jakość siedziska. Inne siedziska są bardziej elastyczne, co daje dziecku większy komfort siedzenia podczas podróży, zwłaszcza tych długich.
CZY DBA O BEZPIECZEŃSTWO?
Warto pamiętać, że siedzenie podwyższające do samochodu musi posiadać europejską homologację ECE R44-03 lub ECE R44-04. Takie oznaczenie znajdziesz w dokumentach siedzenia. Jeśli nie jesteś pewna, czy siedzenie dla Twojego dziecka spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa, a sprzedawca tego nie gwarantuje, najlepiej po prostu kupić inny, bezpieczniejszy produkt.
CENA
Bywa niezwykle myląca. Nie zawsze tańsze siedzenia są lepsze. Tak jak w przypadku wózka, czy fotelika, również i w tym przypadku warto odłożyć nieco pieniędzy i zainwestować. Pamiętajmy, że siedzenia podwyższającego dziecko może używać przez wiele lat. Ponadto można go używać w wielu innych miejscach lub sytuacjach, np. podczas seansu w kinie.
Tak wiemy, że to częściej drogie mamy zwracają na to uwagę, ale powiedzmy sobie szczerze, że sytuacja, kiedy maluch po prostu polubi swoje siedzenie to już połowa sukcesu. Warto więc razem z dzieckiem wybrać kolor, czy deseń siedzenia. Dzięki temu maluch z większym zapałem będzie wsiadał do samochodu, a w pierwszych tygodniach, gdy będzie cieszył się wybraną przez siebie rzeczą, łatwiej będzie znosił podróże.
CZY JEST PRZENOŚNE?
Dużym plusem nowoczesnych siedzeń jest to , że można je zwinąć i z łatwością przenosić z miejsca na miejsce oraz montować na różnego typu siedzeniach. Dzięki temu możesz używać siedzenia dla dziecka, wszędzie gdzie tylko jest to potrzebne, nie tylko w samochodzie, lecz także w kinie, czy w samolocie albo taksówce.
Zdj. siedzisko 15-36 kg 4-11 lat fotelik ECE R44/04 BubbleBum
Czy wiesz już jakie siedzenie wybrać dla swojego dziecka? Nas zauroczyły siedzenia dla dzieci BubbleBum - lekkie nadmuchiwane siedzisko samochodowe (15-36 kg, ECE R44/04). Mają wiele atutów. Spełniają zarówno wymogi specjalnych certyfikatów, jak i są łatwe w przenoszeniu, ponieważ można je składać. Ponadto po prostu wpadły nam w oko. Świetnie pasują do tapicerki dumnego tatusia, a i gust mamy zaspokoją. Siedzisko po prawidłowym zapięciu posiada dwa pkt trzymające. Nie przesuwa się podczas jazdy. Poza tym w komplecie dodany jest pasek, który pozwala wyregulować zapinanie pasa głównego (dla niższych dzieci). Niska waga siedzenia, bo zaledwie pół kilograma i możliwość zwinięcia w rurkę, sprawiają, że można zabierać BubbleBum dosłownie wszędzie, np. do kina. Łatwo przechowuje się je w szafce szkolnej, czy przedszkolnej. Co ważne w świetle nadchodzących zmian wymiar takiego fotelika to 33 cm szerokości, więc zmieścisz nawet trzy takie siedzenia na tylnej kanapie.
Partnerem artykułu jest:
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.