Artykuł promocyjny Opublikowany przez: moonikaa76 2014-05-26 18:30:00
"Mamo, brzuszek mnie boli!". To jedno z najczęściej powtarzających się zdań naszych pociech. Gdy temu bólowi towarzyszy biegunka, gorączka, wymioty i osłabienie, możemy mieć do czynienia z chorobą bakteryjną, wirusową, bądź też zatruciem. To ostatnie często występuje zwłaszcza podczas wakacji, a te właśnie się zbliżają. Podczas podróży rodzice i dzieci często spożywają posiłki nieprzyrządzane przez nich samych. Istnieje wówczas ryzyko, że potrawy mogą być nieświeże, co może przyczynić się do zaburzenia układu trawienia, zatrucia pokarmowego oraz niestrawności i infekcji bakteryjno-wirusowych.
Kiedy możemy mówić o biegunce? Pierwsze objawy u dziecka można zauważyć po konsystencji oddawanego stolca. Jeżeli jest płynny i występuje powyżej 3 razy na dobę, mogą to być pierwsze oznaki choroby. Dodatkowo istnieje ryzyko pojawienia się dokuczliwych bólów brzucha i brak apetytu. Przy bardziej ostrych stanach, może wystąpić podwyższona temperatura ciała, osłabienie, a nawet wymioty. Biegunka może pokazać się również podczas lub zaraz po przyjęciu antybiotyków. Częstość jej występowania u dzieci otrzymujących antybiotyki wynosi 11- 40 proc. w zależności od rodzaju użytego antybiotyku, wieku i stanu dziecka.
W trakcie trwania biegunki oraz po jej zakończeniu dochodzi do zaburzeń równowagi mikroflory jelitowej. W tym czasie szczególnie zalecane jest uzupełnianie diety w probiotyki, które mają korzystny wpływ na regulację mikroflory i pomagają w złagodzeniu stanu choroby. W tym czasie trzeba szczególnie zwrócić uwagę na odpowiednie nawadnianie organizmu. Należy pić dużo płynów. Dodatkowo należy podawać probiotyk. To żywe mikroorganizmy, które podawane w odpowiednich ilościach działają korzystnie na organizm człowieka. Warto wybrać preparat zawierający szczep o udokumentowanym działaniu, którego skuteczność została potwierdzona w licznych badaniach klinicznych.
Takim produktem jest Coloflor GG w saszetkach, który zawiera największą na rynku dawkę żywych kultur bakterii Lactobacillus rhamnosus GG – 6 mld w 1 dawce. Szczep ten jest jednym z najlepiej poznanych szczepów bakteryjnych, w pełni bezpiecznym, który można podawać maluszkom już od pierwszych dni życia. W licznych badań udowodniono, że przyjmowanie probiotyku z tym szczepem, skraca czas trwania ostrej biegunki infekcyjnej nawet o 36 godzin, a biegunki rotawirusowej o 2 dni. Coloflor GG warto podawać także w trakcie oraz po antybiotykoterapii, co pozwala zapobiec biegunce, będącej powikłaniem związanym z przyjmowaniem antybiotyku.
sijana 2015.02.17 21:01
Czy ktoś się orientuje czy można podawać smecte malemu dziecku podczas biegunki? Nie moge uwierzyc, ze tak male meczy sie, normalnie jadlo jak zawsze i nie mam bladego pojecia co zaszkodzilo jej.
109.231.*.* 2014.10.31 23:53
Zawsze i to przez dłuższy czas należy podawać probiotyk (acidolac) , dziecko powinno też być na diecie no i oczywiście podawać dużo picia.
Basia Baya 2014.06.14 15:34
najważniejsze to nie dopuścić do odwodnienia!
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.