Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Kasia P. 2014-10-27 16:34:09
Przepis tradycyjny na barszcz czerwony
Przedstawiamy Wam tradycyjny przepis na barszcz czerwony, który przypomni smak dzieciństwa i wprowadzi w magiczną atmosferę świąt, bo przecież bez niego nikt nie wyobraża sobie wspólnie spędzonej wigili.
Składniki:
Wykonanie krok po kroku:
Buraki umyć, obrać, pokroić na kilka części i włożyć do gotującego się wywaru. Dodać wędzone żeberka. Następnie dodać kilka łyżek zakwasu burakowego i gotować przez około 30 minut. Po tym czasie łyżką cedzakową wyjąć żeberka i kawałki buraków. Dodać śmietanę i drobno posiekany koperek. W zależności od upodobań kulinarnych można barszcz posypać pieprzem lub dokwasić kwaskiem cytrynowym.
W osobnym garnku ugotować ziemniaki, odcedzić. Nałożyć na talerze - lekko je krojąc nożem i zalać przygotowanym barszczem.
A jeśli nie masz czasu na długie gotowanie, proponujemy Ci ekspresową i pyszną zupę SySbarszcz czerwony z prawdziwych suszonych buraków.
Barszcz wigilijny według receptury Babci Zosi
Przepisów na wigilijny barszcz jest mnóstwo. Jedni gotują tę zupę dzień przed, inni w wigilijny poranek, a miłośnicy tradycyjnej receptury na zakwasie buraczanym, rozpoczną przygotowania nawet tydzień wcześniej! Niezależnie od przepisu, obieranie i gotowanie buraków, jest niezmiennie zajmujące i pracochłonne. Aromatyczny barszcz można jednak przygotować dużo łatwiej. Dla zapracowanych czy zabieganych firma SyS przygotowała nowość - barszcz czerwony z serii Dania Babci Zosi. Podobnie jak inne produkty firmy SyS, zawiera on wyłącznie naturalne składniki, bez dodatku substancji chemicznych.
Jego przygotowanie jest naprawdę proste. Suszone buraki wsypujemy do litra zimnej wody, dodajemy łyżkę masła lub oleju do smaku i gotujemy przez 20 minut. Następnie dodajemy specjalnie dobraną kompozycją ziół i przypraw, którą wcześniej wystarczy wymieszać ze szklanką wody. Całość gotujemy przez kolejne 5 minut. Barszcz nabierze jeszcze bardziej intensywnego smaku, jeśli odstawimy go na co najmniej 10 minut. Klarowność i piękną, głęboką barwę uzyskamy odcedzając wywar przed podaniem. Na końcu wystarczy dodać uszka z grzybami i wigilijne danie gotowe.
Jeszcze innym pomysłem dla tych, którzy chcą jednocześnie cieszyć się smakiem tej pysznej zupy i zaoszczędzić trochę czasu są buraki suszone firmy SyS. Są to gotowe, obrane i pokrojone warzywa, które zachowują walory smakowe oraz odżywcze. 100 g suszonych buraków zastępuje aż 1 kg świeżych. Jedno opakowanie wystarcza na przygotowanie 2 litrów barszczu. Wystarczy je gotować przez 15 minut, dodać ulubione dodatki, a po zdjęciu z ognia, odstawić na minimum 2 godziny, żeby barszcz miał okazję nabrać głębi smaku. W łatwy sposób przygotujemy więc tę wigilijną potrawę, która zachwyci aromatem i intensywnym kolorem.
Stokrotka 2014.12.22 19:23
Kiedyś robiłam z bardzo starego przepisu mojej babci. Dodawałam wtedy dżem z czerwonej porzeczki i jeszcze wiele składników których nie pamiętam aż żal że ten przepis się nie zachował..
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.