Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Redakcja Familie Redakcja 2020-09-24 12:28:50
Autor zdjęcia/źródło: Prostata u młodych mężczyzn – częstsza, niż myślisz!
Prostata to gruczoł krokowy, znajdujący się pomiędzy podstawą członka a odbytem. Odpowiada ona m.in. za płodność. Po ok. 50. roku życia prostata może się powiększyć. Tym samym rośnie również ryzyko pojawienia się poważnych schorzeń prostaty.
O takich schorzeniach u mężczyzn w sile wieku i starszych wiadomo od dawna. Wciąż natomiast niewielu młodych mężczyzn zdaje sobie sprawę z tego, że również i ich może dotyczyć problem z prostatą.
Najczęstszym objawem różnych problemów z prostatą jest coraz częstsza potrzeba oddawania moczu połączona z bólem przy czynnościach takich jak siadanie lub wytrysk. Przyczyną może być bakteryjne zapalenie prostaty. Wystarczy aplikować przez jakiś czas odpowiednie środki, by znów wrócić do sprawności.
W przypadku łagodnego rozrostu prostaty objawy mogą być przewlekłe. Ich wyeliminowanie w młodym wieku wymaga zmiany trybu życia i stosowania środków, które pomagają uporać się z objawami takimi jak zmniejszony strumień moczu czy parcie na pęcherz.
Czy to młodzi mężczyźni chodzą dziś częściej do lekarza ze wstydliwymi problemami, czy dawniej niewielu z nich cierpiało na przerost prostaty i tego typu dolegliwości? Po części faktycznie panowie badają się częściej i są bardziej świadomi, co ułatwia rozpoznanie dolegliwości. Poza tym jednak nie da się ukryć, że zgłasza się ich do gabinetów więcej, bo rosnąca ich liczba zmaga się z takimi problemami. Zdaniem specjalistów winne są:
Na problemy z prostatą warto stosować naturalne sposoby. Pomocne może być picie soku z żurawiny, który dzięki dużej zawartości witaminy C może pozytywnie wpływać na układ moczowy, a tym samym pomóc na pieczenie czy ciągłą chęć oddawania moczu. Inną rośliną stosowaną tradycyjnie na tego typu dolegliwości jest zawarta w preparacie Prostamol Uno palma bocznia piłkowana. Forma kapsułki jest wygodniejsza od soku czy proszku dla osób aktywnych.
Poza tym warto wprowadzić zmiany do codzienności, by zmniejszyć częstotliwość i nasilenie objawów. Młodym panom wydaje się często, że stylem życia nie odbiegają od zwyczajów ojców czy dziadków. Jednak poprzednie pokolenia nie miały dostępu do nieograniczonej ilości używek czy pożywienia. Funkcjonowanie w społeczeństwie wymagało przez tysiąclecia przynajmniej pewnych form ruchu. Dziś możliwość załatwienia wszystkiego sprzed ekranu komputera w połączeniu ze spadającą jakością przetworzonej żywności sklepowej jest dla wielu młodych mężczyzn zbyt silną pokusą. Mimo wszystko warto wprowadzać zmiany choćby niewielkimi krokami np. w formie jednego „zdrowego” dnia w tygodniu czy zapisania się na ulubiony sport, by zadbać o swoją prostatę... i nie tylko.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.