Autor zdjęcia/źródło: Sxc.hu
Podjęcie leczenia niepłodności za pomocą zapłodnienia pozaustrojowego i przystąpienie do programu jego refundacji to bardzo poważna decyzja, dlatego należy ją podjąć bardzo świadomie i po zapoznaniu się ze wszystkimi związanymi z nią szansami oraz zagrożeniami. Przede wszystkim należy zacząć od nabycia wiedzy czym jest in vitro, kiedy jest ono zalecaną formą leczenia niepłodności i jak wygląda w praktyce...
Następnie warto wspólnie ustalić czy oboje partnerów zgodnie wybiera taką właśnie drogę do rodzicielstwa. Gdy ostatecznie zapadnie decyzja na tak, para powinna się możliwie jak najszybciej zgłosić do wybranej przez siebie kliniki, która uzyskała na ten cel środki z Ministerstwa Zdrowia - tutaj znajdziesz listę wszystkich Realizatorów Programu.
Udając się do wybranej kliniki, należy mieć ze sobą dokumenty potwierdzające posiadanie ubezpieczenia zdrowotnego oraz całą dotychczasową historię leczenia. Tam trzeba będzie wypełnić oraz podpisać dokumenty. Wówczas para znajdzie się na liście oczekujących do zapłodnienia pozaustrojowego.
Z leczenia można zrezygnować w każdej chwili. Pomiędzy poszczególnymi cyklami można również raz zmienić klinikę, która została pierwotnie wybrana.