Artykuł promocyjny Opublikowany przez: moonikaa76 2014-09-11 00:14:40
Dziecku brakuje witamin? Nie zapominajcie o warzywach i owocach. Można też przyjmować suplementy diety, np. multiwitaminy musujące, które rozpuszczamy w szklance wody albo też w formie lizaków, np. witaminowe lizaki VitaPiraci. To słodycze bogate m.in. w witaminę K ,D, C, B i kwas foliowy, które pokrywają prawie 50 proc. dziennego zapotrzebowania dzieci.
Które witaminy są ważne dla koncentracji? Na co zwrócić uwagę? Mózg potrzebuje witamin z grupy B, a szczególnie witaminy B6 i B12. Jej niedobory odpowiadają za obniżoną pamięć i koncentrację. Witamina C jest znana z tego, że dba o odporność naszego malucha, ale to nie wszystkie jej zalety. Ułatwia też uczenie się i zapamiętywanie informacji z lekcji.
Ważne są także mikroelementy. Brak żelaza równa się przemęczenie i senność. Dziecko nie ma ochoty na naukę, ani na zabawę. Jest tak zmęczone, że musi nawet zdrzemnąć się w ciągu dnia. Ubytek wapnia natomiast powoduje osłabienie fizyczne. Dziecko nie ma siły, by ćwiczyć na zajęciach wf-u, ma gorszą sprawność ruchową, która wpływa też na jego zniechęcenie do nauki. Brak potasu z kolei obniża koncentrację. Wasza pociecha ma trudności w zapamiętywaniu i tym samym otrzymuje słabsze oceny.
Twoje dziecko ma problem ze snem, łatwo się denerwuje i nie może zapamiętać? To może być sygnał, że jego organizm potrzebuje kwasu foliowego. Mózg ucznia będzie wdzięczny także za nienasycone kwasy tłuszczowe.
- Nie bez powodu orzechy oraz nasiona roślin oleistych traktowane są jako nierozłączny towarzysz nauki. Włącz do diety tłuste ryby m.in. łosoś, tuńczyk, makrela, śledzie oraz orzechy, pestki dyni, nasiona słonecznika, siemię lniane, sezam, awokado i oleje roślinne m.in. olej rzepakowy. Dzięki tym produktom zadbacie o funkcje intelektualne mózgu, spowolnicie procesy jego starzenia. Co również ważne - kwasy tłuszczowe omega 3 chronią oraz wzmacniają układ nerwowy, wspomagają połączenia między neuronami dzięki uszczelnianiu osłonek mielinowych poprawiają prędkość przesyłania sygnałów między nimi - przekonuje Milena Kurz.
Stokrotka 2014.10.03 07:39
Świetny pomysł na witaminki. Czasami dziecko jest niejadkiem i ciężko jest mu dostarczyć wszystkich potrzebnych witamin. A tam może chętniej będzie zaglądać do pudełka śniadaniowego.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.