Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Redakcja Familie Redakcja 2014-08-26 09:21:37
W czasie dwóch tygodni po porodzie usuwane są z organizmu odchody połogowe (tzw. lochia), co przypomina mocno przedłużoną miesiączkę. Połóg to także czas gojenia ran powstałych po nacięciu, pęknięciu i poporodowym zszyciu krocza. Z tych powodów niezwykle ważne jest, aby w okresie połogu szczególnie zadbać o higienę intymną. Dzięki temu można uniknąć nieprzyjemnych infekcji dróg rodnych i ułatwić prawidłowe gojenie się ran poporodowych macicy i krocza.
Higiena, higiena i jeszcze raz… higiena
W okresie poporodowym należy bezwzględnie przestrzegać zasad higieny okolicy intymnej. Mycie krocza powinno być wykonywane jak najczęściej – po każdorazowej zmianie wkładki, a także po wizycie w toalecie. W początkowym okresie połogu (zwłaszcza, gdy utrzymuje się jeszcze krwawienie) należy bezwzględnie zrezygnować z kąpieli w wannie. Ciepła woda rozszerza naczynia krwionośne, co stwarza możliwość zwiększenia krwawienia, a ponadto kąpiele potęgują ryzyko zakażenia. Można jednak z powodzeniem myć się pod prysznicem, a także podmywać w bidecie. Trzeba to robić w kierunku od wzgórka łonowego do odbytu tak, aby nie przenosić drobnoustrojów okolicy odbytu w stronę pochwy.
Nowe zasady codziennej toalety
Do mycia można używać wszelkich mydeł i żeli przeznaczonych do higieny intymnej. Okolic krocza nie należy myć przy użyciu gąbek ani myjek wielokrotnego użycia – stanowią one bowiem idealne miejsce do namnażania się patogennej mikroflory. Podmywanie możemy wykonywać po prostu za pomocą ręki. Po myciu krocze można osuszyć jednorazowym ręcznikiem papierowym. Materiałowe ręczniki (wielokrotnego użytku) mogą być miejscem bytowania bakterii – nawet jeżeli są używane bezpośrednio po praniu. W okresie połogu należy również większą uwagę zwracać na stosowną bieliznę. Powinna być ona wykonana z bawełny, co zapewni jej przewiewność. Nie może zbyt mocno przylegać do ciała. W początkowym okresie połogu, kiedy krwawienie jest jeszcze silne, należy stosować podkłady, a także specjalne podpaski przeznaczone do stosowania w okresie poporodowym. Dobrze, aby były one wykonane z naturalnych, dobrze chłonących materiałów i - co niezwykle ważne – często wymieniane. Należy bezwzględnie wykluczyć używanie tamponów – zatrzymują one bowiem krew w pochwie, stwarzając tym samym idealne warunki do namnażania się bakterii i stwarzają realne ryzyko rozwoju niebezpiecznych dla zdrowia, a nawet życia, infekcji.
W okresie połogu kobieta powinna zastosować taki produkt, który z jednej strony złagodzi uciążliwe objawy takie jak ból, pieczenie, zaczerwienienie, czy też obrzęk, pojawiające się w okolicach intymnych, z drugiej zaś nie przeszkodzi w bezpiecznym karmieniu dziecka. Jednym z leków, który spełnia to kryterium jest Tantum Rosa. Lek już od ponad 15 lat pomaga polskim kobietom w okresie wczesnego połogu. Tantum Rosa zawiera chlorowodorek benzydaminy, który, oprócz działania antyseptycznego, wykazuje również efekt przeciwzapalny, przeciwbólowy, a także przeciwobrzękowy. Preparat z benzydaminą może być też bez żadnych obaw stosowany przez kobiety karmiące – substancja ta działa bowiem głównie miejscowo i tylko w niewielkim zakresie przenika do krążenia ogólnego. Lek Tantum Rosa można znaleźć w każdej aptece i jest dostępny w opakowaniach zawierających 10 saszetek. Teraz, nowa cena za opakowanie to ok. 28,00 zł. Dodatkowo można dokupić irygator za ok. 10 zł.
Należy jeszcze raz podkreślić, że prawidłowe przestrzeganie higieny okolic intymnych w okresie poporodowym jest niezwykle ważne, a wszelkie zaniedbania mogą skutkować wieloma powikłaniami, łącznie z rozwojem zakażenia ogólnoustrojowego. Oczywiście - co wymaga wyraźnego zaznaczenia- o leczeniu infekcji ginekologicznych decyduje jedynie lekarz. Stosowanie preparatów, które są dostępne w aptekach bez recepty, może mieć charakter jedynie doraźny i pomocniczy, zanim pacjentka uda się do odpowiedniego specjalisty.
Pełną informację o leku znajdziesz: www.tantumrosa.pl
TANTUM ROSA, 53,2 mg/g, proszek do sporządzania roztworu dopochwowego.1 g proszku zawiera 53,2 mg/g benzydaminy chlorowodorku (Benzydamini hydrochloridum). 1 saszetka (9,4 g) zawiera 500 mg benzydaminy chlorowodorku. Wskazania do stosowania:Leczenie dolegliwości i objawów (ból, pieczenie, świąd, upławy, zaczerwienienie, obrzęk) w: przebiegu zapalenia sromu i pochwy, przebiegu zapalenia szyjki macicy różnego pochodzenia, również po chemio- i radioterapii, profilaktyce przed- i pooperacyjnej w ginekologii, połogu. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wchodzącą w jego skład. Podmiot odpowiedzialny: Aziende Chimiche Riunite Angelini Francesco A.C.R.A.F. S.p.A. Viale Amelia 70, 00181 Rzym, Włochy Przedstawiciel podmiotu odpowiedzialnego:Angelini Pharma Sp. z o.o, ul.Podleśna 83, 05-552 Łazy, tel.: (22) 70 28 200, fax: (22)70 28202 www.angelini.pl; www.tantumrosa.pl OTC - Produkt leczniczy wydawany bez recepty.
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informację dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
178.42.*.* 2014.12.31 16:23
Ja też używałam płynu lacibios femina, tylko tego Pregna. Stosowałam go przez całą ciążę i w czasie połogu, a teraz przeszłam na protectę. Bardzo mi podpasował i już przy nim zostałam
91.214.*.* 2014.11.11 17:42
ja używałam tantum rosa do 2 tygodni po porodzie a później zaczęłam przechodzić na swój płyn do higieny intymnej Lacibios Femina, który również okazał się dla mnie łagodny i bezpieczny. Nie miałam żadnych problemów, uczulenie, pieczenia ani innych historii. Dodatkowo brałam tylko prysznic i nosiłam tylko bawełnianą bieliznę.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.