Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Reklama Familie.pl Redakcja 2023-07-28 11:11:05
Autor zdjęcia/źródło: materiał sponsora artykułu
Jedną z metod usuwania niechcianego owłosienia jest zabieg depilacji laserowej. Czy warto się na niego zdecydować? Jest to dobra alternatywa dla innych opcji, które skupiają się na krótkotrwałym, szybkim efekcie. Przede wszystkim nie niesie za sobą niedogodności czy skutków ubocznych związanych często z bardziej klasycznymi metodami depilacji. Wiele osób skarży się na problem tak zwanej "truskawkowej skóry" pojawiający się po goleniu jednorazową maszynką. Na skórze obecne są zaczerwienienia, podrażnienia, kłopotliwe stają się wrastające włoski. Ponieważ efekt jest krótkotrwały, problem istnieje praktycznie bez przerwy. Metody związane z usuwaniem, a nie skracaniem owłosienia również pozostają niedoskonałe. Kremy do depilacji mogą uczulać, woskowanie z kolei potrafi być nieprzyjemne, a wręcz bolesne dla osób o wrażliwej skórze.
Dlatego opcją wartą rozważenia jest depilacja laserowa. Dzięki niej można praktycznie bezboleśnie, a co najważniejsze – trwale usunąć niechciane owłosienie z różnych obszarów ciała już w około sześciu seriach zabiegów. Ich koszt zaczyna się od 1500 złotych. Zabieg powinien być poprzedzony konsultacją, podczas której zostaną przedyskutowane ewentualne przeciwwskazania i wyjaśnione postępowanie, które pozwoli nam uniknąć podrażnień po depilacji laserowej.
Poszukując konkretnego gabinetu przeprowadzającego zabieg, w wyszukiwarkę można wpisać hasło takie jak "depilacja laserowa w Warszawie z Laser DeLux".
Żeby uniknąć podrażnień po depilacji laserowej należy przede wszystkim pamiętać o tym, że zabiegu nie należy wykonywać jeśli istnieją przeciwwskazania. Owłosienia nie usuwa się laserowo na przykład z powodu występowania niektórych chorób takich jak łuszczyca. Nie depiluje się obszaru, na którym występują rany. Jednym z przeciwwskazań jest też opalona skóra. Warto wiedzieć, że unikać kąpieli słonecznych należy również po samym zabiegu, przez minimum cztery tygodnie. W czasie trwania serii zabiegów konieczne jest też stosowanie kremów z wysokimi filtrami – 50 SPF.
Tuż po skończonej sesji z laserem powinno się założyć na siebie lekkie, przewiewne ubranie. Obcisła garderoba, szczególnie wykonana z gryzących materiałów może podrażnić skórę. Warto też wiedzieć jakich kosmetyków używać po depilacji, a jakie odstawić, przynajmniej na pewien czas. Przez pierwsze dwa tygodnie po zabiegu niewskazane jest używanie peelingów na depilowanym obszarze. Nie powinno się też używać kosmetyków do makijażu – to zalecenie tyczy się głównie twarzy, ale nie tylko, w lecie zdarza się przecież nakładać produkty do make-up'u na inne części ciała, na przykład rozświetlacz na łydki. Czego natomiast używać? Do mycia skóry wystarczy na początku wyłącznie woda lub ewentualnie żel bez mydła czy delikatny płyn do higieny intymnej. Istotne jest delikatne osuszanie, bez pocierania.
Suchą skórę posmarować można kremem, na przykład Alantanem lub Bepanthenem. Tuż po zabiegu może wystąpić krótkotrwałe zaczerwienie, podrażnienie, które jest normalne i szybko mija pod warunkiem stosowania odpowiedniej pielęgnacji.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.