Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Reklama Familie.pl Redakcja 2024-02-27 16:06:02
Autor zdjęcia/źródło: mat. sponsora artykułu
Wszyscy właściciele zwierząt wiedzą, że przy czworonożnych przyjaciołach jest dużo sprzątania. Dlatego najwygodniej jest już na samym początku przystosować dom tak, by dbanie o czystość nie sprawiało nam żadnych problemów. Warto też zadbać o to, by pokrycie podłogi było odporne na zabrudzenia i wilgoć. Dobra podłoga odznacza się też dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu Twój ulubieniec nie zniszczy podłogi swoimi pazurami.
Winyl jest materiałem, który doskonale nadaje się na panele podłogowe. Jest całkowicie wodoodporny, dzięki czemu można często myć podłogi, co jest bardzo dużą zaletą dla właścicieli zwierząt. Jest to ważne szczególnie podczas momentów takich jak nauka czystości, deszczowa pogoda, choroba zwierzaka, okresowe gubienie sierści itd. Ślady brudnych łap, mocz, resztki wody i jedzenia nie będą stanowić problemu.
Szukasz paneli winylowych? Zobacz ofertę Arcydom.pl
Częste odkurzanie i regularne mycie pozwolą usunąć z powierzchni podłogi sierść, piasek i inne zanieczyszczenia. Winyle można czyścić przy pomocy tradycyjnych środków do mycia podłóg. Najlepiej nadają się do tego mop parowy i mop tradycyjny. Łatwość utrzymania czystości to ogromna zaleta dla wszystkich sympatyków zwierząt. Podłoga winylowa jest elastyczna i częściowo tłumi dźwięki.
Alternatywą dla podłogi winylowej mogą być dobrej jakości panele laminowane. Do domu ze zwierzętami nadają się tylko panele o wysokiej klasie ścieralności (co najmniej A3). W odróżnieniu od paneli winylowych, laminat nie jest wodoodporny. Pozostawienie mokrych śladów na kilka godzin może skutkować namoknięciem elementów i powstaniem nieestetycznych pęcherzy. Panele laminowane nie są podatne na uszkodzenia mechaniczne, gdyż ich powierzchnię zabezpiecza warstwa wytrzymałego laminatu.
Zobacz również: Czym czyścić panele winylowe?
Drewniane podłogi mogą być odpowiednie do domu, w którym mieszkają czworonożni przyjaciele. Jednak warto wybierać gatunki drewna odznaczające się wyjątkową trwałością. Odpowiedni będzie twardy buk, dąb i jesion, a także egzotyczne gatunki takie jak teak i wenge. Gotową podłogę należy zaimpregnować olejem, by utworzyć warstwę ochronną.
Niestety, obecność podłogi drewnianej w domu niesie ze sobą konieczność jej impregnacji co najmniej 2 razy w roku. Dodatkowo powierzchnia drewna stopniowo ściera się na skutek użytkowania, a ostre pazury pupila mogą pozostawić na niej nieestetyczne ślady. Można się ich pozbyć za pomocą cyklinowania. Dużo trudniej usunąć plamy, które powstają w wyniku zachlapania podłogi wodą lub moczem – w młodym wieku zarówno psom jak i kotom może zdarzyć się „wpadka”. Dlatego każdy fan drewnianej podłogi musi być czujny i na bieżąco sprzątać tego typu zabrudzenia pozostawione przez zwierzęta domowe.
Ceramika i gres należą do pokryć podłogowych, które odznaczają się wyjątkową trwałością. Takie rozwiązanie gwarantuje wytrzymałość mechaniczną i łatwość utrzymania podłogi w czystości. Płytki nie ścierają się i są wodoodporne. Minusem jest jednak fakt, iż mogą nie pasować do pozostałych elementów wystroju wnętrz. Jeśli zależy Ci na przytulnym nastroju i preferujesz styl tradycyjny, rustykalny lub skandynawski, wybierz inne pokrycie podłogi.
Wybór właściwego pokrycia podłogi w domu, w którym mieszkają zwierzęta to bardzo ważna sprawa. Jeśli zdecydujesz się na winyl, kamień lub panele laminowane, utrzymanie czystości będzie prostsze, niż Ci się wydaje. Postaw na sprawdzone rozwiązania i ciesz się wspólnymi zabawami ze swoim psem lub kotem!
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.