Artykuł promocyjny Opublikowany przez: moonikaa76 2014-05-30 22:20:00
Teoretycznie aktywność fizyczna wcale nie szkodzi w tym czasie. Specjaliści twierdzą wręcz, że sport pomaga złagodzić bóle menstruacyjne. Są oczywiście ćwiczenia, które mogą nasilić krwawienie.
Dlatego też na początku menstruacji unikajmy intensywnego treningu (biegania, ćwiczeń siłowych, gier zespołowych, które wymagają dużo wysiłku). Raczej nastawmy się na ćwiczenia relaksujące. Wskazana jest joga, pilates, nordic walking, szybki marsz. Możecie też wybrać się popływać na basen lub na przejażdżkę rowerem. Wybór dyscypliny sportowej zależy od samych kobiet, ich samopoczucia. Pamietajmy, że ćwiczenia fizyczne są ważne dla zdrowia, więc powinny być stałą częścią dnia.
- Menstruacja nie musi kojarzyć się z koniecznością rezygnacji z bycia aktywną. To po prostu czas, kiedy w sposób szczególny powinnyśmy zadbać o siebie i swój komfort. Warto zatem odnaleźć swój sposób na poprawianie samopoczucia na przykład poprzez ćwiczenia dostosowane do potrzeb naszego zmieniającego się w tych dniach organizmu – mówi Julia Butrym-Południewska, specjalista od aktywności fizycznej kampanii „ellen – Intymnie o równowadze”. Polecam w tym czasie specjalne pozycje jogi, które nie tylko pozwolą utrzymać kondycję fizyczną, ale pomogą zmniejszyć również negatywne objawy miesiączki.
Poznaj 5 prostych ćwiczeń na czas menstruacji!
* Pozycja psa z głową w dół (adho mukha śvanasana)
- Wejdź w linę zaczepioną do ściany lub klamek drzwi i ułóż ją w linii pachwin. Pochyl się do przodu, a nogami przejdź do tyłu.
- Rękami przejdź jak najdalej do przodu, a głowę oprzyj na wałku (jeżeli nie masz wałka, użyj zwiniętego ręcznika lub koca). Stopy ustaw na szerokość bioder. Zewnętrzne krawędzie stóp równoległe. Piętami sięgaj do tyłu i w dół. Opuszczaj pięty. Przesuń uda do tyłu do kości. Wyprostuj nogi poprzez uniesienie rzepek kolanowych.
- Dłonie ustaw na szerokość barków. Oddalaj dłonie od bioder, wydłużając boki tułowia. Palce dłoni rozstaw szeroko i dociśnij. Utrzymaj proste łokcie. Przesuwaj barki do pośladków i wydłużaj szyję. Rozluźnij brzuch. Oprzyj głowę i uspokój umysł.
- Pozostań w tej pozycji około 5 minut.
* Pozycja intensywnego rozciągania (uttanasana)
- Wejdź w linę zaczepioną do ściany i ułóż ją w linii pachwin. Stopy rozstaw na szerokość bioder. Zewnętrzne krawędzie stóp równoległe.
- Przed sobą ustaw krzesło, a na nim wałek lub koc. Z wydechem wyciągnij tułów do przodu i pochyl. Zegnij ręce, a czoło oprzyj na przedramionach.
- Unieś rzepki kolanowe, a uda przesuń do tyłu do kości. Nogi całkowicie wyprostuj. Wydłuż boki tułowia. Rozluźnij brzuch oraz krzyż i lędźwie.
- Pozostań w pozycji około 5 minut.
* Pozycja góry (parvatasana)
- Przy ścianie połóż wałek i usiądź na nim tak, żeby plecy przylegały do ściany.
- Nogi skrzyżuj.
- Spleć szczelnie palce rąk i przekręć. Następnie wyprostuj łokcie i unieś ręce nad głowę. Wydłużaj równomiernie boki tułowia.
- Pozostań w tej pozycji około pół minuty, a następnie zmień splot palców rąk i ponownie wykonaj pozycję przez 30 sekund.
* Pozycja bohatera z głową w dół (adho mukha virasana)
- Na macie rozłóż koc i połóż na nim wałek, a na wałku jeszcze jeden koc, tym razem złożony.
- Połącz duże palce stóp i usiądź na piętach. Między stopy a pośladki połóż koc tak, aby pośladki nie wisiały w powietrzu.
- Połóż tułów na wałku, ręce skrzyżuj i razem z głową połóż na kocu.
- Pozostań w pozycji około 5 minut.
* Leżąca pozycja boczna z dużym palcem stopy (supta padangusthasana III)
- Na macie połóż złożony koc w miejscu, w którym będzie znajdować się Twoja głowa. Obok maty ułóż wałek tak, żebyś mogła swobodnie położyć na nim wyprostowaną nogę.
- Połóż się na macie z głową na kocu i jedną stopą przylegającą do ściany.
- Na stopę załóż pasek i wyprostowaną nogę połóż na wałku. Obie nogi proste. Oba boki tułowia powinny być tej samej długości.
- Pozostań w tej pozycji około 5 minut
Opisy ćwiczeń też na intymnieorownowadze.pl
Partnerem artykułu jest firma GALENUS producent leku:
Skład: Jedna tabletka zawiera substancję czynną: Drotaweryny chlorowodorek 40 mg. Wskazania: Stany skurczowe mięśni gładkich związane z chorobami dróg żółciowych: kamicą dróg żółciowych, zapaleniem pęcherzyka żółciowego. Stany skurczowe mięśni gładkich dróg moczowych; kamica nerkowa, zapalenie miedniczek nerkowych, zapalenie pęcherza moczowego, bolesne parcie na mocz. Wspomagająco: w stanach skurczowych mięśni gładkich przewodu pokarmowego: w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy, w stanach skurczowych wpustu i odźwiernika żołądka, zespole drażliwego jelita grubego, zaparciach spastycznych i wzdęciach jelit, w stanach skurczowych w obrębie dróg rodnych: bolesnym miesiączkowaniu, silnych bólach, poronieniu zagrażającym.
Dawkowanie i sposób podawania: Doustna dawka dobowa dla dorosłych wynosi 40 do 240 mg i należy ją podawać w 1 do 3 dawkach podzielonych.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, ciężka niewydolność nerek i wątroby, ciężka niewydolność serca, porfiria, zaburzenia przewodnictwa przedsionkowo-komorowego (całkowity blok przedsionkowo-komorowy). Galospa 40 mg, tabletki.
Podmiot Odpowiedzialny
FChSP “GALENUS”
03-791 Warszawa ul. Hutnicza 8
Tel.: 022/679 22 15,
www.galenus.pl
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.