Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Redakcja Familie Redakcja 2020-11-26 12:16:36
Autor zdjęcia/źródło: mat. partnera artykułu
Nieprawidłowo zbudowane wargi sromowe mogą być asymetryczne, przerośnięte lub zniekształcone. Na zmianę ich wyglądu wpływ mają najczęściej ciąża oraz uszkodzenia mechaniczne podczas porodu. Wargi sromowe mogą też zmienić się pod wpływem starzenia się organizmu. W niektórych przypadkach przerośnięte wargi sromowe to defekt anatomiczny, istniejący od urodzenia.
Przerost warg sromowych to nie tylko problem estetyczny. Zbyt duże wargi sromowe mogą mieć wpływ na jakość życia seksualnego oraz powodować ogólny dyskomfort. Tego typu defekty przeszkadzają w trakcie stosunku seksualnego, podczas siedzenia, jazdy na rowerze lub depilacji okolic intymnych. Ciągłe podrażnianie warg sromowych zwiększa ryzyko występowania infekcji intymnych.
Przeciwwskazania do zabiegu to przede wszystkim zaburzenia krzepnięcia krwi. Labioplastyki nie wykonuje się również w przypadku aktywnych stanów zapalnych okolic intymnych oraz nowotworów narządów płciowych.
Labioplastyka to zabieg z zakresu ginekologii estetycznej, który polega na zmniejszeniu warg sromowych mniejszych lub większych (usunięcie fragmentu skóry i/lub odessanie tkanki tłuszczowej) oraz ich wymodelowaniu.
Plastyka krocza może być przeprowadzana tradycyjnymi metodami chirurgicznymi lub laserem. Najnowsze osiągnięcia medycyny estetycznej pozwalają na zastosowanie coraz mniej inwazyjnych zabiegów. Na przykład w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie plastyka warg sromowych wykonywana jest z wykorzystaniem laserów CO2 i frakcyjnego oraz amerykańskiego systemu radiochirurgii ginekologicznej Pelleve Platinum. Mimo że do labioplastyki laserowej nie jest używany skalpel, jest to zabieg polegający na przerwaniu ciągłości skóry, dlatego należy się do niego odpowiednio przygotować:
Laserowa korekta warg sromowych jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Podczas operacji używane są w pełni wchłanialne szwy chirurgiczne.
Warto mieć na uwadze, że efekt końcowy labioplastyki to nie tylko zasługa lekarzy i zastosowanych przez nich technik, lecz także skrupulatnego stosowania się do zaleceń pooperacyjnych. Rany po plastyce warg sromowych muszą być utrzymywane w czystości i często odkażane. Higiena miejsc intymnych po zabiegu polega na codziennym delikatnym podmywaniu i osuszaniu szwów ręcznikiem papierowym, bez pocierania. Należy też stosować zalecone przez lekarza środki, takie jak maści z antybiotykiem czy globulki z kwasem hialuronowym przyspieszające gojenie. W razie wystąpienia bólu, zalecane są łagodne środki przeciwbólowe, dostępne bez recepty. Przez około 30 dni od zabiegu należy unikać aktywności fizycznej i dźwigania ciężarów (ponad 2 kg).
Czas gojenia się rany pooperacyjnej trwa od 4 do 6 tygodni. Powrót do aktywności seksualnej jest możliwy po upływie tego czasu.
Masz pytania dotyczące zabiegu? Skontaktuj się ze specjalistami z Bieńkowscy Clinic.
10.244.*.* 2020.11.30 17:39
Dobre !
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.