Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Monika C. 2019-10-15 11:00:29
Autor zdjęcia/źródło: Optymalizacja kosztów telefonów, foto. mat prasowe partnera
Jeśli korzystasz wraz z rodziną z różnych usług telekomunikacyjnych, jest prosty sposób, żebyś płacił mniej. Wielu operatorów oferuje korzystne pakiety, dzięki którym sporo zaoszczędzisz.
Takie rozwiązania mogą obejmować niemal wszystkie przydatne usługi domowe i mobilne – jak w Orange Love, który łączy internet stacjonarny i telewizji z telefonami komórkowymi i domowy. Znajdziesz jednak także oferty wyłącznie mobilne. Przykładem może być nju dodatkowy od nju mobilne, czyli oferta idealna dla par. Na czym polega?
Za jedyne 9 złotych miesięcznie więcej do numeru głównego w nju na abonament dostajesz numer dodatkowy. Oba numery mają nielimitowane rozmowy i wiadomości SMS/MMS (w kraju i w UE), a także wspólny limit GB do wykorzystania z pełną prędkością internetu.
Dodatkowo nju na abonament łączy korzyści ofert prepaid i postpaid. Z jednej strony, masz jeden rachunek płatny co miesiąc, a z drugiej – jeśli mniej korzystasz – to mniej zapłacisz (więcej o tej i innych ofertach nju dowiesz się na stronie operatora: www.njumobile.pl/.
Innym sposobem na optymalizację kosztów jest wybór oferty, w której z czasem dostajesz coraz więcej za te same pieniądze.
Kiedyś na lepsze warunki można było liczyć głównie przy podpisywaniu nowej umowy na abonament komórkowy. Dziś wielu operatorów zaczyna rozumieć, że przy dużej konkurencji na rynku usług telekomunikacyjnych takie podejście już nie zadziała.
Umowy w ofertach postpaid coraz częściej są na czas nieokreślony i możesz je wypowiedzieć w każdej chwili. Operatorzy z kolei na różne sposoby premiują klientów, którzy mają usługi na abonament lub na kartę i zostają dłużej w jednej sieci. Między innymi, oferują im niedostępne dla nowych klientów promocje, albo dodatkowe gigabajty za staż.
Przykładowo, w nju mobile działa bezpłatna usługa „im dłużej, tym lepiej”. Gdy masz ją aktywną zwiększa się Twój limit GB w zależności od tego, jak długo jesteś w nju. O ile dokładnie? Po pół roku w sieci już 2 razy, po roku 2,5, a po dwóch latach już 3 razy. Czyli jeśli na start miałeś 10 GB, to po 6 miesiącach masz już 20 GB – i tak dalej.
Co ciekawe, usługa działa wszędzie we wszystkich usługach w nju mobile. Dodatkowe gigabajty za staż dostajesz więc zarówno w przypadku internetu mobilnego, jak i ofert na abonament i na kartę.
Wreszcie, u różnych operatorów znajdziesz też liczne sposoby na ograniczenie kosztów w ofertach na kartę. Zaletą prepaidów jest przede wszystkim duża elastyczność. Jeśli nie korzystasz, to nie płacisz, a numer możesz zachować bardzo długo bez doładowań (w nju mobile, po pierwszym doładowaniu nawet bezterminowo).
Jeżeli jednak będziesz bardzo dużo rozmawiał, SMS-ował lub korzystał z sieci, dość szybko zużyjesz środki na koncie. Żeby tego uniknąć, możesz wybrać usługi obniżające koszty, dzięki którym za określoną kwotę (np. miesięczną lub dzienną) używasz telefonu bez limitu.
W nju mobile masz na przykład do wyboru usługę „Wszystko dziennie za nie więcej niż 1,20 zł” (połączenia i SMS/MMS bez limitu i 250 MB dziennie). Możesz też włączyć usługi miesięczne:
„Wszystko za nie więcej niż 29 zł” (rozmowy i SMS/MMS bez limitu + 10 GB internetu);
„Rozmowy za nie więcej niż 19 zł” (rozmowy bez limitu).
Co ważne, także w tych usługach rządzi zasada „nie korzystasz – nie płacisz”. Czyli jeśli przykładowo włączysz usługę „Rozmowy za nie więcej niż 19 zł”, ale koszt Twoich rozmów wyniesie tylko 5,5 zł, to zapłacisz za nie 5,5, a nie 19 zł.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.