Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Kasia P. 2017-01-05 09:27:16
Autor zdjęcia/źródło: mat. promocyjne
W dzisiejszych wymagających czasach, jesteśmy w stanie (lub często musimy) sporo poświęcić czasu i środków na naukę języków obcych. Dość powiedzieć, że według niektórych szacunków rynek tłumaczeń w Polsce szacuje się na 1 mld złotych… całkiem sporo.
Tymczasem, warto się zastanowić czy i w jaki sposób próbowaliśmy poznać język naszych dzieci… choć oczywiście nie jest on nam obcy, to jednak często, jak się okazuje słabo znany. Język nie tyle werbalny, co sposób komunikacji przez emocje, gesty, zachowania. Dyplomowany psycholog kliniczny, Robert Zuili, autor szeregu popularnych publikacji na temat rozwoju osobistego i coachingu wziął na tapetę… dziecięce emocje i korzystając ze swojego bogatego doświadczenia rozłożył je na czynniki pierwsze. Zrozumiałym, prostym językiem posiłkując się konkretnymi przykładami z życia codziennego „tłumaczy” język naszych dzieci. Zapewniamy, że nawet rodzice z wieloletnim stażem odkryją w jego książce coś zaskakującego.
Zdaniem psychologów kluczem w rozwoju osobowości jest zrozumienie emocji. To od nich w przyszłości będzie zależało to, czy nasza pociecha odnajdzie się w relacjach z otoczeniem a w dalszej perspektywie w dorosłym życiu, na rynku pracy, w sferze zawodowej i rodzinnej.
„Od śmiechu do łez” – już tytuł książki Zuili w pełni oddaje skalę badawczego zainteresowania autora, który poprzez scenki i scenariusze rozrysowuje całą sieć powiązań między dziecięcymi emocjami, ich przyczynami a także konsekwencjami. W prosty sposób daje wskazówki jak radzić sobie w procesie wychowawczym z lękami czy napadami złości. Autor nie pozostawia czytelnika z pytaniami. Daje konkretne odpowiedzi lub wskazówki, które rodzic jest w stanie dopasować do swojej sytuacji i postawy dziecka.
W tym wszystkim nie małą rolę odgrywają właśnie rodzice. To ich zachowanie, sposób rozmowy oraz traktowanie pociech wpływa w ostatecznym rozrachunku na portret psychologiczny dziecka. Warto zatem spojrzeć na świat oczami maluchów. Dzięki wnikliwej analizie Roberta Zuili będzie to i skuteczne i korzystne, przede wszystkim dla najmłodszych.
Przyrównując poradnik do wydawnictw z dziedziny nauki języków obcych, książka nie jest tylko samouczkiem czy gramatycznym kompendium. Zmusza czytelnika do myślenia i obserwacji według naukowego schematu popartego wieloletnimi badaniami ekspertów. Nie jest jednak tak, że czyni z nas naukowców amatorów. Nie. Pozwala jednak dobrze wykorzystać obecność rodzica w codziennych sprawach dziecka.
Dlaczego warto nabyć tę książkę?
– pozwala ocenić własną inteligencję emocjonalną,
– wspiera rodziców w ich wychowawczej roli, pomaga im odkryć ich mocne i słabe strony,
– uczy, jak skutecznie dowartościowywać dziecko i wzmacniać jego poczucie własnej wartości,
– pomaga budować w rodzinie przestrzeń wspólnoty, otwartej komunikacji, wsparcia i miłości.
Wydawnictwo Jedność, Kielce 2016
Książkę można kupić, zamawiając ją tutaj >>
Partnerem artykułu jest:
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.