Opublikowany przez: Familiepl 2023-01-03 13:16:03
Autor zdjęcia/źródło: zdjęcie Denys Nevozhai on Unsplash
Krótkie i szare dni, a także mniejsza ilość słońca, nie sprzyjają dobremu nastrojowi. Coraz częściej mówi się już o jesiennej chandrze, która objawia się zmęczeniem, przygnębieniem, a czasem nawet spadkami odporności. Zima i jesień to nie są dobre okresy dla osób wyjątkowo wrażliwych, które mogą potrzebować odpowiedniej ilości nasłonecznia dla dobrego samopoczucia. Od kiedy przybywa dnia? Okazuje się, że małe zmiany widać już od grudnia.
Ostatnia zmiana czasu z zimowego na letni miała miejsce w ostatni weekend października. A w ten sposób śpimy o godzinę dłużej, gdyż przestawiamy zegarki z godz. 2 na 3. Zmiana czasu z letniego na zimowy zawsze odbywa się w nocy z soboty na niedzielę. Ale okazuje się, że już niedługo dni faktycznie zaczynają się robić dłuższe. Od kiedy przybywa dnia? Przesilenie zimowe, to moment, od kiedy przybywa dnia. W ubiegłym roku miało ono miejsce w środę, 21 grudnia. Od kiedy przybywa dnia, wtedy dni niezauważalnie stają się odrobinę dłuższe. Właśnie 21 grudnia był najkrótszy dzień w roku, który trwał około 7 godzin i 40 minut. Od kiedy przybywa dnia? Choć możemy tego nie zauważać, to właśnie od grudniowego przesilenia. Po tym dniu każdy kolejny staje się nieco dłuższy, coraz później robi się też ciemno. Początkowo te zmiany nie są wyraźnie zauważalne, bo dni przybywa niewiele – stopniowo kilka minut.
Fakt, że przybywa dnia, zauważymy już wyraźnie podczas równonocy wiosennej, które na półkuli północnej będzie miała miejsce w poniedziałek 20 marca 2023. Wówczas dzień i noc osiągną podobną długość. Natomiast tuż po równonocy czeka nas kolejna zmiana czasu, w 2023 będzie ona miała miejsce w nocy z 25 marca na 26 marca. Wówczas przestawiamy zegarki z godziny 2:00 na 3:00 i śpimy o godzinę krócej.
CZYTAJ TEŻ >> Domowy sposób na przeziębienie - ZOBACZ!
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.