Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Kasia P. 2016-06-03 13:58:10
Zabawki dla niemowlaka wybierasz sam. Nie szalej!
Uwierz nam na słowo. Dziecko do pierwszego roku życia nie musi mieć całego stosu zabawek. Wystarczy kilka stymulujących koncentrację słuchową i wzrokową. Zainteresuje go z pewnością kołysząca się karuzela, pozytywka, później - duża gładka grzechotka, książeczka gumowa i przytulanka. Dobieraj je bardzo rozsądnie, koniecznie zwracaj uwagę na ich jakość. W wieku niemowlęcym absolutnie nie możesz zapomnieć o bezpieczeństwie swojej pociechy.
Zarówno teraz, jak i w późniejszym okresie jego życia pamiętaj, że bezpieczne zabawki dla dzieci to takie, które:
Pod koniec pierwszego roku życia może nawet nadejść taki moment, że twoje dziecko nie będzie zainteresowane żadnymi zabawkami sklepowymi. Dużo chętniej skorzysta z każdej okazji, aby zniszczyć twoją ulubioną książkę, pobawić się kuchennymi garnkami czy wyrzucić wszystkie rzeczy z szuflad. Zainwestuj więc raczej w odpowiednie zabezpieczenia szafek, narożników i uwaga! - gniazdek elektrycznych (odpowiednie akcesoria dla bezpieczeństwa dziecka są dostępne w sklepach stacjonarnych i internetowych, np. https://bobomio.pl/ ).
Zabawki dla starszych dzieci – nie daj się zwariować
Uważaj... maluchy bardzo szybko uczą się sposobów by zmiękczyć Twoje serce. Jeśli nie niewinną miną, to krzykiem nakłonią cię (lub będą próbowały) do zakupu nowej zabawki. Lepiej więc nie zabieraj ich do sklepu. Sam także uważaj na to, co kupujesz. Zawsze kieruj się wiekiem i potrzebami malucha. Lepiej żeby miał kilka dobrych, edukacyjnych i kreatywnych zabawek niż stos niepotrzebnych, zakurzonych pluszaków.
Oto kilka złotych rad na oszczędny zakup zabawek dla dzieci:
Razem znaczy lepiej
Na koniec najważniejsza rada: pamiętaj, że żadna zabawka nie zastąpi Twojemu dziecku... Ciebie. Poświęć mu jak najwięcej czasu, pobaw się razem z nim. Wymyślajcie wspólnie własne gadżety do zabawy. Zależy ci na najlepszym rozwoju twojej pociechy? -obserwuj ją, rozmawiaj, rozpieszczaj, ale nie bój się także powiedzieć „nie”.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.