Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Joanna P. Redakcja 2018-05-30 15:26:02
Autor zdjęcia/źródło: Zacznij już dziś adaptację szkolną, Freepik Selection
Małe dziecko przede wszystkim chce się bawić. My, rodzice, nie powinniśmy odbierać naszym pociechom beztroskich chwil, ale umiejętnie wykorzystywać czas zabawy tak, aby wzbogacić go w treści naukowe. Pamiętajmy, że w tym wieku tylko przyjemna nauka przez zabawę może przynosić efekty – nie wywiera się na dziecku presji, tylko zachęca się do poznawania nowych, ciekawych rzeczy. Wywołując w dziecku poczucie winy, że musi nauczyć się np. liter, bo koledzy już potrafią czytać, zrzucamy na niego ciężar, którego nie potrafi udźwignąć, zamiast pomóc mu możliwie łatwo wdrożyć się w naukę.
W dzisiejszych czasach rynek pomocy edukacyjnych oferuje bardzo wiele publikacji, dzięki którym możemy pomóc naszym dzieciom w nauce. Właściwie dobrane do wieku książki zarówno zachęcą, jak i zdopingują do nauki. Zbliżające się wakacje to czas beztroski i odpoczynku, który możemy wykorzystać, by zmotywować nasze dziecko do zainteresowania się nauką – musimy tylko znaleźć właściwy sposób. Jest to szczególnie ważne w przypadku najmłodszych przedszkolaków: 3- i 4-latków, dla których pojęcie nauki jest całkowicie abstrakcyjne, a my nie możemy ich do niczego zmuszać. Ciekawe pomoce edukacyjne, ćwiczenia, łamigłówki, gry i zabawy na pewno polubią wszystkie dzieci i szybko wyrażą chęć uczenia się coraz trudniejszych zagadnień.
Wśród naszych ulubionych książek jest wydana przez PWN Wydawnictwo Szkolne seria „Trampolina +”. Jest to zestaw aż 22 zeszytów edukacyjnych dla dzieci w wieku przedszkolnym. Rodzicie mogą wybrać pozycje dostosowane do umiejętności lub wieku dziecka. PWN Wydawnictwo Szkolne przygotowało książki z tej serii dla 3-latków, 4-latków, 5-latków i 6-latków.
W ramach oferty zeszytów edukacyjnych „Trampolina +” można komponować własne komplety dostosowane do zainteresowań dziecka i odpowiadające jego predyspozycjom lub wspierające najsłabiej rozwinięte obszary.
Więcej o zeszytach edukacyjnych dowiesz się tutaj>>
Gdy zauważamy, że nasze dziecko potrzebuje dodatkowych ćwiczeń logopedycznych, warto zdecydować się na zeszyt „Trampolina +. Zabawy logopedyczne”. Jest to zbiór zabaw, ćwiczeń i gier logopedycznych, które zostały opracowane dla wszystkich przedszkolaków, a zadania ułożono zgodnie ze stopniowaniem trudności. Pomagają one pokonać najczęściej występujące zaburzenia mowy.
Przedszkolaki są bardzo emocjonalne i często targają nimi sprzeczne emocje, z którymi nie zawsze potrafią sobie poradzić. Warto wówczas skorzystać z zeszytów „Trampolina +. Emocje”. W zestawie tym znajdują się karty z zadaniami, grami, historyjkami, ćwiczeniami i zabawami, które szczególnie mają wspierać emocjonalny rozwój najmłodszych m.in. ucząc ich jak kontrolować emocje i radzić sobie ze stresem.
Dzieci uwielbiają łamigłówki i zagadki. Warto pomagać im doskonalić zdolności matematyczne – zarówno tym, które sobie nie radzą z liczeniem, jak i tym, które wykazują ponadprzeciętne umiejętności. Najciekawszym dla malucha sposobem nauki matematyki są właśnie różnego rodzaju rebusy. Wiele takich zadań znajdziemy w zeszycie „Trampolina +. Zabawy matematyczne 2”, który wspomaga kształtowanie myślenia matematycznego u czterolatków.
PWN Wydawnictwo Szkolne proponuje także komplety książek dostosowane do wieku dziecka, uwzględniające rozwój we wszystkich najważniejszych obszarach. Przykładowy komplet dla 3-latka zawiera następujące zeszyty:
Trampolina +. Zabawy grafomotoryczne 1
Trampolina +. Emocje 1
Trampolina +. Zabawy matematyczne 1
Trampolina +. Składanki
Więcej na temat zeszytów edukacyjnych znajdziesz tutaj>>
szywska 2018.08.13 01:17
Warto pamiętać, że książeczki dla przedszkolaków są miłym dodatkiem... własnie - muszą być dodatkiem a nie podstawą edukacji. Na pierwszym miejscu powinien być ruch, kształtowanie relacji i doświadczanie świata. A jeśli już dziecko siada z książeczką i rozwiązuje łamigłówki - warto rozwiązywać je systematycznie. Nie pół książeczki na raz, a codziennie po 3-4 zadania (wg woli dziecka) to świetnie kształtuje systematyczność.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.