Najlepsza maseczka na twarz – którą wybrać? - Artykuł
Znajdź nas na

Polub Familie.pl na Facebooku

Poleć link znajomym

Najlepsza maseczka na twarz – którą wybrać?

Najlepsza maseczka na twarz – którą wybrać?

Autor zdjęcia/źródło: maseczka na twarz @ Prostooleh / Freepik

Maseczka na twarz to szybki sposób na poprawę kondycji cery, odżywienie i przywrócenie jej blasku. Przeważnie zabieg ten wykonujemy w domowym zaciszu za pomocą kosmetyków z drogerii. Na sklepowych półkach znajdziemy różne rodzaje maseczek do twarzy. Którą z nich wybrać, aby osiągnąć najbardziej pożądany przez nas efekt?

Jako zabiegana mama na pewno masz niewiele czasu, żeby zadbać o siebie. Gdy jednak wreszcie znajdziesz upragnioną chwilę dla siebie zrelaksuj się w czasie przyjemnej kąpieli i zrób sobie maseczkę. Maseczka na twarz odżywi i zregeneruje skórę dużo lepiej niż krem, błyskawicznie ją odświeży i przywróci właściwy koloryt. To niezawodny sposób na poprawę humoru, odpoczynek i regenerację sił. Każda kobieta czuje się przecież o wiele lepiej, gdy wie, że dobrze wygląda. Wybierz odpowiednią dla swojej cery maseczkę w wygodnej formie.

Maseczka na twarz – rodzaje

Maseczki kosmetyczne dzielą się ze względu na konsystencję na: emulsyjne, żelowe, piankowe i zawiesinowe. Natomiast ze względu na sposób zasychania na twarde i miękkie. Twarde zasychają na twarzy tworząc twardą skorupę i usztywniając chwilowo mięśnie twarzy. Zmywa się je lub odrywa po zaschnięciu. Miękkie nie zasychają, po określonym czasie można je zmyć ciepłą wodą, wsmarować w skórę lub pozostawić do wchłonięcia (w zależności od zaleceń na opakowaniu).

Maseczki na twarz dostępne w drogerii zwykle na opakowaniu mają podany opis uwzględniający ich postać i właściwości np. wygładzająca maseczka peel-off czy detoksykująca maseczka w płachcie.

Rodzaje maseczek kosmetycznych na twarz - podział ze względu na postać

Maseczka na twarz miękka

Jest bardzo delikatna, niweluje zaczerwienia, poprawia wygląd skóry, odżywia i łagodzi stany zapalne. Można stosować ją przy każdym typie cery.

Maseczka na twarz pudrowa

Ma postać proszku, który po zmieszaniu z wodą w odpowiednich proporcjach tworzy gęstą papkę lub pastę. Ma ona głównie właściwości oczyszczające i ściągające, szczególnie wskazana jest do cery tłustej i mieszanej. Może ona być maską twardą (zasychającą) lub miękką.

Maseczka na twarz  peel-off

To maska twarda. Ma żelową postać, a po nałożeniu wysycha i tworzy twardą maskę na twarzy, którą się delikatnie odrywa. Dzięki temu usuwa ona zanieczyszczenia z porów skóry, więc ją dogłębnie oczyszcza. Odświeża, rozjaśnia i wyrównuje koloryt skóry.

Maseczka na twarz w płachcie

To hit ostatnich miesięcy. Maseczka w płachcie przywędrowała do Europy z Korei. Jest to bawełniana tkanina w kształcie owalu twarzy z otworami na oczy i usta nasączona składnikami odżywczymi, ekstraktami roślinnymi, itp. Po nałożeniu jej na twarz tkanina ogrzewa substancje aktywne, dzięki czemu łatwiej przenikają one w głąb skóry. Nie ma również konieczności stosowania konserwantów czy wypełniaczy, bo materiał jest wystarczającym nośnikiem naturalnych substancji zawartych w maseczce. Maseczki w płachcie znajdziesz do każdego typu cery i o wielostronnym zastosowaniu.

Maseczka na twarz w kremie

Nakłada się ją jak zwykły krem do twarzy, wklepując w skórę. Nie trzeba jej zmywać, wchłania się niemal natychmiast. Może być ekspresowa lub na noc. Regeneruje skórę, wyrównuje koloryt i rozświetla.

Rodzaje maseczek kosmetycznych na twarz – podział ze względu na działanie

  • oczyszczające – mają bardzo silne działanie. Polecane są do cery tłustej i mieszanej ze skłonnością do przetłuszczania się, świecenia, tworzenia zaskórników i stanów zapalnych. W ich składzie pojawiają się glinki kosmetyczne lub tlenek cynku niwelujące problemy z cerą. Sięgaj po nie raz w tygodniu.
  • nawilżające – można stosować je przy każdym typie cery, a szczególnie przesuszonej, zmęczonej, poszarzałej. Ich główne składniki to witaminy, minerały, algi i kwas hialuronowy, które regenerują i odżywiają skórę. Przywracają jej naturalną gładkość, jędrność i blask. Można stosować je 2-3 razy w tygodniu.
  • liftingujące – polecane dla osób powyżej 40 roku życia z widocznymi oznakami starzenia. Przywracają skórze jędrność, napinają i spłycają zmarszczki. Dzięki temu skóra wygląda młodziej, jest gładsza, bardziej elastyczna i napięta. Stosuj je raz w tygodniu.
  • tonizujące – mają działanie odświeżające, nawilżające i kojące. Stosuje się je przy każdym typie cery. Takie maseczki pozwolą się zrelaksować i wyciszyć, a cerę nawilżą, odżywią i ukoją.

ZOBACZ TAKŻE:

Glinki kosmetyczne – jak stosować?>>

Kaktus, konopie i śluz ślimaka, czyli co nowego w kosmetykach?>>

Najnowsze komentarze

  • Awatar użytkownika Zadowolona mama
    Zadowolona mamaIkona zgłaszania komentarza
    Na problem z suchą skórą twarzy polecam użyć KREM DO TWARZY Z OLEJEM KONOPNYM od Efektimy. Dzięki odpowiedniemu stężeniu oleju konopnego oraz składników pielęgnujących, skóra nie traci wilgotności i lepiej pełni swoje funkcje ochronne. Polecam!