Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Redakcja Familie Redakcja 2019-10-14 12:48:35
Autor zdjęcia/źródło: @ materiały partnera artykułu
Leczenie kanałowe (endodontyczne) jest specjalistyczną kuracją do zadań specjalnych. Pozwala ona na uratowanie nawet bardzo zniszczonych zębów, które wcześniej nadawałaby się jedynie do ekstrakcji. Chociaż dla wielu endodoncja wciąż kojarzy się z koszmarem sennym, nowoczesne narzędzia i metody leczenia sprawiają, że cały proces przebiega szybko i bezboleśnie, a do pełnego wyleczenia niejednokrotnie wystarczy już jeden zabieg.
Leczenie kanałowe za cel obiera usunięcie zakażonej miazgi, dokładne oczyszczenie wnętrza zęba (komory miazgi i kanału korzeniowego) i dezynfekcję przestrzeni. Kanały zębowe są następnie wypełniane specjalnymi materiałami, a korona szczelnie zabezpieczona, dzięki czemu postępująca próchnica zostaje skutecznie zahamowana.
Wskazaniem do leczenia kanałowego jest przede wszystkim zapalenie miazgi zębowej lub jej martwica, która powstaje na wskutek długiego zwlekania z rozpoczęciem leczenia. Problemy z miazgą są bardzo poważne, a ich bagatelizacja może prowadzić do zapalenia okostnej, obrzęku i nasilenia subiektywnych odczuć bólowych.
Zapalenie miazgi jest stosunkowo łatwo rozpoznać - charakterystyczną cechą przypadłości jest intensywny ból zęba, który pojawia się podczas spożywania pokarmów lub zmiany pozycji ciała. Im poważniejszy stan zapalny, tym silniejszy i bardziej nieznośny staje się ból. Infekcja miazgi jest często wynikiem nieleczonej próchnicy, mechanicznych urazów zęba, które powodują odsłonięcie miazgi czy źle prowadzonego leczenia stomatologicznego.
Kanałowe leczenie zębów przez lata obrosło w mity. Nic dziwnego, że wielu pacjentów wciąż obawia się wizyty u dentysty. Na szczęście, odczucia bólowe towarzyszące zabiegowi już dawno odeszły w niepamięć - podkreśla stomatolog Ewa Pawlak. Nowoczesny gabinet dentystyczny jest wyposażony w odpowiednie narzędzia, a doświadczony dentysta - w wiedzę, która pozwala mu przeprowadzić kurację niezwykle skutecznie i, przede wszystkim, bezboleśnie. Cały zabieg jest wykonywany w miejscowym znieczuleniu, a w jego trakcie wraz z miazgą zostają usunięte komórki nerwowe.
Długość leczenia jest ściśle związana z przyczyną problemu, jego skalą i tym, który ząb wymaga kuracji. Zęby różnią się ilością kanałów - najmniej mają ich górne kły i siekacze (po jednym), a najwięcej dolne ósemki (aż pięć). Niemniej, nowoczesne leczenie endodontyczne pozwala na skuteczne przeprowadzenie zabiegu już podczas jednej lub dwóch wizyt. Z problemem warto udać się do sprawdzonego specjalisty, który przeprowadzi pacjenta przez cały proces z zachowaniem najwyższych standardów - wskazuje dentysta Ewa Pawlak. Lekarz stomatolog nie tylko przeprowadzi badania diagnostyczne, ale także ustali indywidualny plan leczenia i zrobi wszystko, by ilość wizyt była ograniczona do minimum.
Koszt zabiegu może się wahać od 300 do nawet 800 zł. Na ostateczną cenę za leczenie kanałowe ma wpływ wiele czynników, np. ilość leczonych kanałów (tańsze będzie leczenie zębów jednokorzennych), narzędzia i technologie, z których korzysta stomatolog czy dodatkowe zabiegi konieczne do diagnostyki typu RTG.
W poszukiwaniu dobrego dentysty warto kierować się nie tylko ceną, ale przede wszystkim jej stosunkiem do jakości usług. Lekarz stomatolog Ewa Pawlak prowadzi klinikę w Nieporęcie (dzielnica Białołęka), która może posłużyć tutaj za najlepszy przykład. Profesjonalny gabinet od lat cieszy się dobrą opinią pacjentów - oferuje najwyższe standardy przy jednoczesnym zachowaniu konkurencyjnych stawek na rynku.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.