Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Redakcja Familie Redakcja 2019-09-18 10:56:09
Autor zdjęcia/źródło: @materiały Partnera artykułu
Pokój pełen pluszaków, samochodzików i lalek nie jest idealnym miejscem do nauki. Nagromadzenie zabawek sprawia, że dziecko zamiast skupić się na odrabianiu lekcji, rozgląda się, w poszukiwaniu zajęcia, które odciągnie go od nauki. Warto zatem przemeblować pomieszczenie i wygospodarować specjalne miejsce do nauki.
Kolory mają ogromne znaczenie. Jedne wpływają na wyciszenie, inne mają na celu pobudzić kreatywność i zachęcić do zabawy. W przypadku pokoju dla dziecka, proponujemy umiar. Zbyt szeroka paleta barw nie wpłynie pozytywnie na emocje małego właściciela. Feeria barw jest pożądana w przypadku zabawek, natomiast jeśli chodzi o kolor ścian – doradzamy mniejszą spontaniczność.
Do stonowanej, pastelowej ściany z łatwością dobierzesz dodatki, w postaci plakatów, półeczek, lampek i dywanika. Dobrze sprawdzi się tutaj ściana pomalowana farbą tablicową i magnetyczną, dzięki której nastolatek będzie mógł nieco popuścić wodze fantazji, a młodszy pobawić się w szkołę, nauczyć pierwszych liter czy matematycznych wzorów.
Meble do pokoju młodzieżowego są dostępne w różnych fasonach geometrycznych, począwszy od minimalistycznych z ukrytymi uchwytami, skandynawskich w jasnych kolorach, skończywszy na tradycyjnych i idealnie pasujących do każdego wnętrza pokoju nastolatka. Doskonale prezentują się meblościanki zespolone z biurkiem, które są najlepszym rozwiązaniem do małych pomieszczeń. Jeśli dysponujesz niewielkim metrażem – dobrym pomysłem będą meble na wymiar, dzięki którym idealnie wykorzystasz potencjał danego pomieszczenia. Najczęściej popełnianym błędem podczas reorganizacji pokoju dziecka, a tym samym przestrzeni do nauki jest nagromadzenie zbyt dużej ilości mebli. Czasami lepiej mieć jeden regał mniej, niż o jeden za dużo.
Głównym miejscem pracy w pokoju ucznia jest oczywiście biurko, na którym powinna znajdować się lampka, a obok duży regał na zeszyty i książki. Warto metamorfozę przeprowadzić jeszcze podczas wakacji lub w pierwszych tygodniach roku szkolnego, aby uniknąć zbędnego zamieszania. Dzięki temu dziecko będzie mogło skupić na nauce i korzystać z przemeblowanej przestrzeni. Warto skorzystać z różnego rodzaju promocji i podpowiedzi oferowanych przez sklepy meblarskie z okazji powrotu do szkoły i jesiennych wyprzedaży.
Często popełnianym błędem podczas zakupu mebli do pokoju młodzieżowego jest zbyt duża ilość otwartych elementów, typu pozbawione frontów otwarte regały i małe półeczki. Dzieci lubią mieć swoje tajemnice i poukrywać niektóre przedmioty przed wzrokiem rodziców czy rodzeństwa. Co więcej, w komodzie lub regale z drzwiczkami, możesz schować większość zabawek i innych rozpraszaczy uwagi dziecka podczas nauki.
Drugi element, na który musisz zwrócić uwagę to krzesło. Nieodpowiednio dobrane, może przyczynić się do kształtowania nieodpowiedniej postawy u nastolatka. Najlepiej sprawdzi się tutaj regulowane krzesło obrotowe z wygodnym oparciem. Dzięki możliwości obniżenia i podwyższenia siedziska, dobierzesz idealną wysokość do blatu biurka lub stołu. Prawdą jest, że obrotowy fotelik może przyczynić się do dekoncentracji podczas nauki, dlatego warto zakupić model z możliwością zablokowania konkretnego ustawienia.
Zwróć uwagę, jak mocno oświetlony jest pokój nastolatka. Ważne, żeby biurko znajdowało się jak najbliżej źródła naturalnego światła – najlepiej naprzeciwko. Nie zapomnij także o sztucznym oświetleniu. Jedna lampa na suficie nie jest wystarczająca – dostarcza zbyt małą ilość światła do nauki i wieczornego czytania – padający cień na zeszyty i książki rozproszy uwagę dziecka. Optymalnie w pokoju ucznia powinny pojawić się trzy rodzaje oświetlenia: standardowe źródło światła na suficie, na biurku oraz dodatkowa lampka nocna, tuż przy łóżku.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.