Miasta sprzyjają depresji poporodowej - Artykuł
Znajdź nas na

Polub Familie.pl na Facebooku

Poleć link znajomym

Miasta sprzyjają depresji poporodowej

Kobiety w miastach są bardziej narażone na depresję poporodową niż te, które spędzają początki macierzyństwa na wsi…

Miasta sprzyjają depresji poporodowej

Autor zdjęcia/źródło: priges_m/rgbstock.com

Jak sugerują najnowsze badania, kobiety mieszkające w miastach częściej zapadają na depresję poporodową, niż ich koleżanki ze środowisk wiejskich.


Z badań przeprowadzonych przez badaczy z Toronto na 6000 świeżo upieczonych mamach wynika, że w miastach 9% kobiet borykało się z depresją po urodzeniu dziecka. Problem ten dotyczył jednocześnie tylko 6% mam z terenów wiejskich.

 
Jak podkreślają naukowcy, taki stan rzeczy należy wiązać z tym, iż życie w mieście zazwyczaj wiąże się z większym stresem, a mieszkająca tam społeczność jest zdecydowanie mniej pomocna oraz zżyta ze sobą niż na wsi…


Depresja poporodowa występuje najczęściej do 4-6 tygodni po porodzie, jednak jej objawy w niektórych przypadkach potrafią utrzymywać się nawet do kilku miesięcy. Jej podstawowe objawy to obniżenie nastroju, niechęć do zajmowania się dzieckiem oraz problemy ze snem. Związane są zazwyczaj ze zmianami hormonalnymi po porodzie, stresem towarzyszącym opiece nad noworodkiem bądź trudną sytuacją życiową/materialną matki…

 

na podstawie: Daily Mail

Najnowsze komentarze

  • Awatar użytkownika Mariola1811
    Mariola1811Ikona zgłaszania komentarza
    Depresja poporodowa to straszna rzecz. Pomoc jest w niektórych przypadkach niezbędna.