Autor zdjęcia/źródło:
mat. sponsora artykułu
Już kilkuminutowy masaż wodny, działa na organizm odprężająco. Niweluje dolegliwości kręgosłupa, stosowany jest również w leczeniu depresji, migren i bezsenności. Ideałem byłoby zapewnienie sobie możliwość codziennego hydromasażu w domu. Niemożliwe? Nic bardziej mylnego! Wystarczy montaż panelu prysznicowego z dyszami do hydromasażu.
Jakie czynniki wziąć pod uwagę?
Ponieważ z prysznica korzystamy codziennie, ważne jest, żeby panel dopasowany był do naszych oczekiwań, ale także warunków, które mają istotny wpływ na funkcjonalność i działanie panelu, jak: ciśnienie wody, poziom zakamieniania wody, rodzaj przesyłu ciepłej wody (miejskie, piecyk), wielkość kabiny i miejsce instalacji wodnej.
- Od ciśnienia wody uzależniamy liczbę dysz hydromasażu. Proponowane na rynku panele mają od 12 do 215 dysz. Jeśli ciśnienie wody w naszym domu jest słabe lub zmienne, to wybierając zbyt dużą ilość dysz w panelu, nigdy nie uda nam się skorzystać z prawdziwego hydromasażu.
- Zakamienienie wody może wpłynąć na regulację temperatury. Panele prysznicowe mają dwie opcje ustalania temperatury wody: tradycyjny mieszacz temperatury lub bateria termostatyczna. Zabezpiecza nas i nasze dzieci przeciw oparzeniom, spowodowanym zmienną temperaturą wody.
- Wybór sposobu ustawiania temperatury wody, czyli wybór pomiędzy baterią termostatyczną a tradycyjnym mieszaczem może być uzależniony od przesyłu wody ciepłej. W domach, w których ustawiamy temperaturę wody już na piecyku, bardziej adekwatny jest wybór tradycyjnego mieszacza.
Corsan dostarcza idealnych rozwiązań prysznicowych dla Twojej łazienki, obejmujące panele prysznicowe, zestawy natryskowe montowane podtynkowo czy deszczownice z baterią. Są nie tylko funkcjonalne, ale są także stylowe i w szerokiej gamie luksusowych wykończeń i kolorów.
Nie tylko funkcjonalnie, ale też ładnie i dopasowane stylistycznie do mojej wizji, czyli jaki panel prysznicowy wybrać?
- Panele z aluminium. Są przystępne cenowo i bardzo ładnie się prezentują w łazience, gdyż na ich powierzchni nie widać kropel wody czy odcisków palców. Dodatkowo można je barwić na dowolny kolor w numeracji RAL CLASSIC.
- Panele ze stali nierdzewnej. Są najszlachetniejsze, nie muszą być powlekane, charakteryzują się największą trwałością. Aby na korpusie panelu nie było widać odcisków palców, stal poddaje się szczotkowaniu.
- Panele z drewna. Muszą być twarde, najlepiej egzotyczne bambusowe lub tekowe, impregnowane w podwyższonym ciśnieniu i temperaturze.
Jak prawidłowo zamontować panel prysznicowy?
Sprawdzamy wielkość i układ kabiny prysznicowej. Staramy się nie umieszczać panelu na przeciw drzwi wejściowych do kabiny, gdyż woda z hydromasażu ma wypływ poziomy i jej ciśnienie może spowodować przeciskanie się wody pod drzwiami. Sprawdzamy przyłącza wody. Przyłącza do ciepłej i zimnej wody nie mogą być zamontowane szerzej niż korpus naszego panelu prysznicowego. Przyłącza muszą się pod nim schować. Najlepiej je zamontować ok 90–100 cm nad podłogą. Mogą być zamontowane w układzie pionowym (jedno przyłącze nad drugim) w celu ukrycia ich pod korpusem. Każdy panel ma węże przyłączeniowe z oplotu o długości min 50 cm i bez problemu sięgną do otworów w ścianie. Montujemy panel dla optymalnej wysokości deszczownicy (około 15 cm nad głową najwyższego domownika). Uważamy, aby górne dysze hydromasażu nie były na linii twarzy najniższego domownika.