Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Kasia P. 2014-08-27 12:46:39
Margaretki – charakterystyka kwiatów
Margaretki zbudowane są z prostej łodygi, która zakończona jest kwiatostanem i osiągają maksymalnie metr wysokości. Pod powierzchnią ziemi znajduje się mało rozwinięte kłącze waz z krótkimi korzeniami. Nad ziemią przechodzi w łodygę z niewielką ilością liści pośrodku. Cechą charakterystyczną łodygi jest to, że jest ona delikatnie owłosiona. W miesiącach kwitnięcia, na czubku łodygi pojawia się kwiatostan składający się z biało-żółtych kwiatów.
Margaretki i ich uprawa
Margaretki to jedne z tych kwiatów, które polecane są amatorom ogrodnictwa. Ich uprawa jest tak prosta, że nikt nie powinien mieć z nią problemów. Floryści kwiaciarń Euroflorist podpowiadają, że najlepszym i zarazem najprostszym sposobem rozpoczęcia przygody z margaretkami jest posadzenie ich sadzonek, które są powstałe z podziału kęp. Alternatywną formą może być też wysianie, jednak w tym przypadku dopiero po zimie będziemy mogli zobaczyć efekty rozrostu kwiatostanów. Jak to zrobić? Najlepiej zabrać się do tego w czerwcu. Nasiona należy umieścić pod ziemią i delikatnie podlewać przez cały okres wakacyjny. Pamiętajmy, aby stale monitorować wzrost naszych sadzonek, gdyż nie możemy dopuścić do zbytniego wysychania. Jeszcze wzrost rośliny będzie prawidłowy, to jeszcze przed zimą powinniśmy ujrzeć pierwsze liście. Nie bójmy się zimowych temperatur – margaretki z powodzeniem przetrwają takie warunki atmosferyczne.
Margaretki – miejsce uprawy
Uniwersalność tych kwiatów związana jest także z miejscem ich wzrostu i uprawy. Margaretki
z powodzeniem poradzą sobie zarówno w miejscach nasłonecznionych, jak również w tych lekko zaciemnionych. Kwiaty te sprawdzą się w ogrodach skalnych lub dużych polach. Dzięki temu, że rośnie bardzo szybko, po dość krótkim okresie uprawy będzie cieszyć oczy ogromnym kwiatostanem. Nie ma również przeciwskazań do uprawy w ozdobnych pojemnikach bądź donicach.
Margaretki i ich pielęgnacja
Pielęgnacja podobnie jak uprawa margaretek nie jest trudna i zbyt czasochłonna. W kwestii podlewania ważne jest to, aby robić to systematycznie w okresach bezdeszczowych, pilnując przy tym aby nadmiar wody nie tworzył zastoisk. Margaretki należy także dwa razy w ciągu roku przycinać – pierwsze przycięcie dotyczy przekwitłych pędów kwiatostanów, drugie zaś wycięcia całych roślin nad powierzchnią ziemi. Tak jak pisaliśmy już w akapicie wcześniejszym – nie bójmy się
o przetrwanie przez roślinę zimy, gdyż margaretka nie będzie miała żadnych problemów z ponownym wyrośnięciem.
Nieodparty urok margaretek sprawił, że równie często jak w ogrodach, pojawiają się one także w bukietach okolicznościowych. Najlepiej sprawdzi się w aranżacjach florystycznych o niezwykle modnym teraz polnym i rustykalnym charakterze. Poniżej przedstawiamy 2 bestsellery bestsellery z wykorzystaniem margaretek, które znajdziecie wśród bukietów dostępnych w kwiaciarniach Euroflorist. Sprawdzą się jako upominek na każdą okazję.
Autor: Anna Burzyńska
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.