Opublikowany przez: ULA 2011-11-05 18:48:34
Jasne barwy
Jasne kolory ścian, mebli i podłogi optycznie powiększą wnętrze. Sprawdzają się też powierzchnie odbijające światło: fronty szafek lakierowane na wysoki połysk i szklane drzwiczki, czy lustra.
Pojemne szafki
Ustawione w szeregu duże bryły szafek o pełnych, jednolitych frontach, z wbudowanym sprzętem AGD przytłoczą wnętrze. W małej kuchni powinniśmy zrezygnować z wysokiej zabudowy górnej, a przede wszystkim z szafek do sufitu. W niedużym pomieszczeniu powinno się stosować wyłącznie szafki niskie, przeszklone lub półki, wówczas pomieszczenie optycznie się pogłębia.
Kuchnia połączona z pokojem dziennym
Rozwiązanie to sprawia, że mamy więcej przestrzeni, jednak mniej miejsca na meble. Warto zdecydować się wtedy na pojemne szuflady i kosze cargo. Na granicy pokoju dziennego i kuchni można ustawić dodatkowe meble w postaci witryny lub komody. Do kuchni otwartej wpada też dużo więcej światła co optycznie ją powiększy.
Sprzęty 2 w 1
Gdy liczy się każdy centymetr wolnego miejsca, dobrze jest zainwestować w np. piekarnik z mikrofalówką, czy miarkę z wbudowaną wagą. Miejsce oszczędzą też mini urządzenia jak: jednokomorowy zlewozmywak,45 cm zmywarka, piekarnik, okap czy kuchenka.
Przesuwane fronty
Przy bardzo wąskiej kuchni, świetnym rozwiązaniem są w szafki w których drzwiczki nie otwierają się skrzydłowo, natomiast mają rolety, żaluzje lub z przesuwane fronty. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. W małych kuchniach, gdy otworzy się szafkę, druga osoba nie może już swobodnie przejść.
źródło: "Po godzinach" - dodatek do "Gazety Olsztyńskiej"
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.