Opublikowany przez: Familiepl 2022-04-01 08:23:09
Autor zdjęcia/źródło: zdjęcie - Youtube screen
Okres pandemii był wyjątkowo ciężkim czasem dla wszystkich. Liczne badania wskazują jednak, że wyjątkowo źle znosili to zwłaszcza najmłodsi. Przyczyniła się do tego nie tylko izolacja od znajomych i przyjaciół, niemożność kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, a także mniejsza ilość ruchu fizycznego. W wielu domach pojawiła się za to lub spotęgowała przemoc w stosunku do dzieci. I mimo zniesienia obostrzeń, w wielu domach problem pozostał w mniejszym lub większym stopniu. Fundacja „Dajemy Dzieciom Siłę” przeprowadziła potrzebną kampanię społeczną „Za drzwiami”.
Celem kampanii, która ma zwrócić nasza uwagę na problem krzywdzonych dzieci lub przemocy w rodzinie, jest przypomnienie o potrzebie zgłaszania takich faktów.
Nawet, jeśli nam się wydaje, że może tam nic złego się nie dzieje i myślimy sobie, po co to zgłaszać, zadzwońmy na 112. Służby mundurowe sprawdzą, czy na pewno wszystko jest ok, a my najwyżej wyjdziemy na wścibskich sąsiadów. To trudno, lepiej być wścibskim, niż spokojnie czekać, gdy tuż obok dziecku dzieje się krzywda.
- W prowadzonym przez nas od 11 lat Telefonie Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111, to właśnie tegoroczny marzec był rekordowy pod kątem liczby odebranych wiadomości i podejmowanych przez konsultantów interwencji chroniących zdrowie lub życie dzieci - mówiła w tamtym roku dr Monika Sajkowska, prezeska zarządu Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.
My też namawiamy, jeśli tuz obok mieszka Maja, Staś, czy Kasia, a Ty przypuszczasz, że może dziać im się krzywda – reaguj!
CZYTAJ TEŻ >> Dyżury wakacyjne w przedszkolach - jak zapisać dziecko?
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.