Opublikowany przez: Redakcja Familie Redakcja 2016-10-21 14:30:36
Autor zdjęcia/źródło: zdj. pixabay.com @Leki homeopatyczne na dolegliwości w ciąży
Na pewno najlepiej by było, gdyby kobieta w ciąży nie musiała przyjmować żadnych leków i czuła się przez całą ciążę świetnie. Dobrze wiemy, jak w ciąży czujemy się w rzeczywistości. Czasami po prostu podanie leku jest konieczne. Dlatego wtedy sięgajmy po leki, które są bezpieczne i łagodne oraz, co podkreślają lekarze, nie przynoszą żadnych skutków ubocznych. Szerokie zastosowanie homeopatii w zakresie ciążowych dolegliwości nie bez powodu jest coraz popularniejsze. Sprawdź, jakie leki na jakie dolegliwości możesz bez obaw stosować.
Mdłości w pierwszym trymestrze ciąży są spowodowane zwiększeniem w organizmie matki progesteronu – hormonu, który odpowiada za podtrzymanie ciąży. Rodzina i wszyscy wokół będą mieli tysiące rad na to jak łagodzić nudności. Pamiętaj jednak, że Tobie potrzebny jest bezpieczny i skuteczny sposób. Po pierwsze, pij dużo wody w tym okresie, aby się nie odwodnić. Po drugie, nie przejmuj się, jeśli w wyniku mdłości trochę schudniesz zamiast przybrać z dzieckiem na wadze. Po trzecie, zawsze możesz sięgnąć po skuteczne leki homeopatyczne. Na nudności, które nasilają się pod wpływem zapachów lub widoku jedzenia, najlepszy będzie lek na bazie sepii. Jeśli Twoje nudności występują podczas ruchu lub jazdy samochodem, rano podczas wstawania dobrym wyborem będzie lek na bazie coccolus indicus.
Kiedy masz problem z wypróżnianiem, to sygnał, że dają o sobie znać ciążowe zaparcia. Przyczyną ich powstania jest wzrost poziomu progesteronu, który zwalnia perystaltykę jelit oraz ucisk macicy na jelita. Ważną rolę przy tej przypadłości będzie odgrywała lekkostrawna dieta, odpowiednie nawodnienie organizmu i spora dawka ruchu. Jeśli nie przyniesie to jednak oczekiwanego efektu można posiłkować się lekami homeopatycznymi na bazie sepii, collinsonii oraz hydrastis canadensis. Poproś lekarza, żeby podczas wizyty pomógł Ci wybrać lek odpowiedni dla Ciebie. Homeopatia przychodzi również z pomocą w często pojawiających się w trakcie ciąży hemoroidach. Skuteczne tu będą leki na bazie: collinsonii czy aesculus hippocastanum.
W czasie ciąży zarówno nogi, jak i kręgosłup są przeciążone. Dlatego właśnie, zwłaszcza latem, kobietom w ciąży nogi po prostu puchną, pojawiają się na nich także żylaki. Aby łagodzić te dolegliwości stosuj leki na bazie: hamamelis virginica. Na żylaki podudzi z towarzyszącym bólem odpowiednie będą leki na bazie millefolium. Z kolei przy „kruchych” naczyniach krwionośnych pomocny będzie lek na bazie pulsatilli.
Znana przez wszystkich huśtawka nastrojów nie tylko wpływa na całe otoczenie kobiety ciężarnej, lecz także, a może przede wszystkim, jest dla samej przyszłej mamy niezwykle męczącym doświadczeniem. Od smutku, przez rozdrażnienie i brak snu po irytację i lęk przed porodem. Jeśli pojawi się smutek, przygnębienie, apatia, po raz kolejny warto sięgnąć po lek na bazie sepii. Gdy pojawi się irytacja i lęki związane z porodem, można stosować leki na bazie ingatii. Chamomilla z kolei pomoże przy rozdrażnieniu i nietolerancji bólu.
Niezawodną metodą przygotowania do porodu jest oczywiście uczestnictwo w szkole rodzenia albo porady douli czy położnej.
Aby zatroszczyć się o siebie kompleksowo, możesz stosować leki homeopatyczne, które pomagają kobiecie w ciąży przygotować się do porodu:
ARNICA MONTANA – ułatwia gojenie się ran krocza, sromu;
CAULOPHYLUM – ułatwia rozwijanie szyjki macicy;
ACTEA RECEMOSA – pomaga znieść bóle promieniujące do bioder i okolicy lędźwiowej;
GELSEMIUM - pomaga znieść zmiany nastroju o charakterze lękowym.
Pamiętaj jednak, aby każdy dobór leku następował w trakcie konsultacji z lekarzem. Jeśli nie możesz znaleźć lekarza stosującego leki homeopatyczne w swojej okolicy możesz znaleźć informacje na stronie Polskiego Towarzystwa Homeopatii Klinicznej.
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
89.76.*.* 2016.11.02 08:47
Nie są raczej szkodliwe ale ....nie zawsze działają, za to wiem na pewno że niektóre zioła na zaparcia nie są wskazane w ciąży, nie wiem jak jest z tą homeopatią, w każdym razie ja stosowałam dicopeg, najlepsze w tym przypadku są takie środki które nie wchłaniają się z przewodu pokarmowego.
gocha2323 2016.10.26 09:54
wszystkie leki tylko od ścisłą kontrolą lekarza!
193.104.*.* 2016.10.25 10:50
Leki homeopatyczne nie powodują skutków ubocznych, ponieważ nie są lekami tylko kapsułkami z cukrem i wodą, działającymi na zasadzie placebo. Proponuję nie mieszać ludziom w głowach, tylko wrzucić artykuł do działu ezoteryka, a najlepiej w ogóle go skasować i nie propagować ciemnoty.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.