Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Monika C. 2020-07-24 16:59:23
Autor zdjęcia/źródło: Photo by Ana Tablas on Unsplash
Karmienie piersią jest bardzo ważne. Niesie same korzyści dla maluszka, jak i dla kobiety. Młode mamy już to wiedzą, dlatego starają się karmić swoje dzieci chociaż przez pierwszych 6 miesięcy życia. Czasem początki laktacji bywają trudne. Pomocna wtedy okazuje się położna, która jeszcze w szpitalu, a później w czasie wizyt patronażowych podpowiada i ewentualnie koryguje sposób w jaki mama przystawia noworodka do piersi oraz sprawdza czy maluch prawidłowo przybiera na wadze.
Karmienie piersią zaczyna się tak naprawdę od pierwszego kontaktu skóra do skóry noworodka z mamą. Mimo, że noworodek bezpośrednio po porodzie nie jest głodny, jego wrodzony odruch ssania pobudza w ciele mamy receptory, w wyniku czego zaczyna u niej wzrastać poziom prolaktyny, niezbędnej do produkcji mleka. Maluszek natomiast słysząc dobrze sobie znane bicie serce czuje się spokojnie i łagodniej adaptuje się do życia. Kontakt skóra do skóry, po porodzie siłami natury bądź przez cesarskie cięcie, powinien zapoczątkować prawidłowy początek laktacji. Jeśli poród odbył się przez cesarskie cięcie “planowo” wówczas organizm kobiety nie otrzymał sygnału do rozpoczęcia laktacji. Zaleca się wtedy również jak najszybsze przystawienie maluszka do piersi i spędzenie razem tyle czasu, ile będzie potrzebne do rozpoczęcia laktacji. A co ma zrobić mama, jeśli ta naturalna metoda nie przynosi oczekiwanego rezultatu i pokarm się nie pojawia albo jest go bardzo mało?
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) rekomenduje wyłączne karmienie piersią przez co najmniej 6 pierwszych miesięcy życia dziecka oraz kontynuację do końca drugiego roku życia lub dłużej, z jednoczesnym rozszerzaniem diety maluszka. Dlaczego?
W czasie karmienia piersią w naturalny sposób tworzy się bliskość pomiędzy dzieckiem i mamą, zostaje zapewnione bezpieczeństwo i ukojenie.
Pokarm mamy dostarcza dziecku wszystkich składników, które są mu w danej chwili potrzebne. Co ciekawe pokarm zmienia się w ciągu doby, np. w nocy jest bardziej treściwy. Mleko mamy służy także jako picie, gdy maluszek jest spragniony – dziecko karmione piersią, w ciągu pierwszych 6 miesięcy życia nie wymaga dodatkowego pojenia. W upalnie dni wystarczy częstsze przystawianie dziecka do piersi aby ukoić jego pragnienie.
Karmienie piersią zmniejsza w przyszłości ryzyko zapadnięcia na takie choroby, jak: alergia, astma, nadwaga i otyłość, nadciśnienie.
Pierwszym najbardziej naturalnym sposobem pobudzenia laktacji jest kontakt skóry do skóry mamy i noworodka. Jeśli to nie zadziała, mama może wspomóc się laktatorem. Działanie urządzenia polega na dwóch fazach: pobudzania i odciągania. Nie ma reguły po jakim czasie takiej stymulacji pokarm się pojawi. U jednych kobiet efekt jest już po 2 dobach, u innych nawet dopiero po 7 dniach. Trzecim sposobem na pobudzenie laktacji jest sięgniecie po preparat Femaltiker® Wsparcie w procesie laktacji. Preparat jest rekomendowany jako uzupełnienie fachowej porady doradcy laktacyjnego oraz pobudzania laktacji poprzez częstsze przystawianie maluszka do piersi i/lub mechaniczne pobudzanie laktacji.
Femaltiker® Wsparcie w procesie laktacji jest produktem z kategorii żywności specjalnego przeznaczenia medycznego i jest bezpieczny zarówno dla mamy, jak i dla dziecka. Femaltiker® Wsparcie w procesie laktacji jest polecany, kiedy istnieje konieczność pobudzenia fizjologicznej laktacji, zwłaszcza na samym początku, już od 2. doby po porodzie oraz później, podczas tzw. kryzysów laktacyjnych. Znajdujący się w Lactanell słód jęczmienny został włączony do protokołu postępowania w stymulacji laktacji, kiedy lekarz orzeknie faktyczne niedobory pokarmu u mamy. Eksperci wskazują na pozytywną regulację wydzielania prolaktyny przez beta-glukan pochodzący z jęczmienia. Działanie słodu jęczmiennego znajdującego się w Femaltiker® Wsparcie w procesie laktacji, zostało potwierdzone badaniami, które wykazały wzrost ilości odciąganego pokarmu, wydłużony czas aktywnego połykania, a także zwiększone dobowe przyrosty wagi maluszka.
Femaltiker® Wsparcie w procesie laktacji jest dostępny w dwóch smakach: karmelowym i czekoladowym - Femaltiker® choco Wsparcie w procesie laktacji
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.