Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Redakcja Familie Redakcja 2019-08-29 15:41:57
Autor zdjęcia/źródło: @materiały Partnera artykułu
Niezależnie od tego, czy nam się to podoba, czy też nie, urządzenia elektroniczne, komputery i internet stały się już stałym elementem codzienności nas, dorosłych, a także naszych dzieci. Często o komputerach mówi się w kontekście zagrożeń, jakie niesie ze sobą korzystanie z nich. Nie można jednak zapominać o oczywistych korzyściach.
Jednym z najważniejszych powodów przemawiających za zakupem komputera dla dziecka jest fakt, że może on stanowić dla naszej pociechy dobre narzędzie do nauki i rozwijania swoich zainteresowań. Komputer – szczególnie z dostępem do internetu – otwiera przed korzystającymi z niego osobami dostęp do wielu treści charakteryzujących się dużym potencjałem edukacyjnym. Dziecko może pozyskiwać z niego informacje niezbędne mu w danym momencie do nauki. W wolnym czasie może też rozwijać swoje zainteresowania, zdobywać informacje o otaczającym go świecie i wykorzystywać komputer do kontaktów z rówieśnikami – do wymieniania z nimi poglądów.
Drugim, równie ważnym powodem, jest powszechność komputerów. Dziecko będzie z nich korzystać w szkole, często nie tylko na zajęciach z informatyki. Warto zadbać, żeby nasz potomek nie miał pod tym względem zaległości względem rówieśników. Wiadomo, że im wcześniej zacznie nabywać konkretne umiejętności, tym łatwiej przyjdzie mu ich opanowanie . Będzie to także owocować w przyszłości – w końcu w wielu zawodach komputer stanowi podstawowe narzędzie pracy.
Jak wskazują badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych, dzieci w wieku przedszkolnym korzystające z komputera w znacznie większym stopniu rozwijały swoje zdolności poznawcze względem rówieśników, które nie miały możliwości korzystania z komputera. Wypadały one również korzystniej w testach badających przygotowanie do nauki w szkole. Ważne jest jednak, żebyśmy jako rodzice kontrolowali sposób, w jaki dziecko korzysta z komputera, choćby przez odpowiednie zabezpieczenie systemu. Ograniczajmy dostęp do szkodliwych treści oraz czas korzystania z urządzenia.
Na rynku znajdziemy szeroki wybór zarówno komputerów stacjonarnych, jak i mobilnych, co rodzi pytanie, który z nich wybrać. Współcześnie nie ma znaczenia, czy wybierzemy komputer stacjonarny czy laptop – mają one podobne parametry. Laptopy stacjonarne pozwalają w razie potrzeby modyfikować i poprawiać ich parametry. Oba łatwo umieścić na biurku. Dobrze sprawdzą się do internetu, nauki i gier. Jednym z atutów komputerów stacjonarnych jest możliwość stosunkowo łatwej wymiany najbardziej zużywających się elementów, np. klawiatury.
W przypadku komputerów dla dzieci mniejsze znaczenie ma ich mobilność – w końcu nie muszą ich ze sobą nigdzie nosić. Jeśli jednak zależy nam na tym, żeby sprzęt zajmował jak najmniej miejsca, lepszym wyborem będzie laptop. Poza tym laptopy są zazwyczaj cichsze i wydzielają mniej promieniowania elektromagnetycznego.
Kupując dziecku pierwszy komputer, nie warto przepłacać. Oczywiście oszczędność nie powinna przekraczać granic rozsądku – zbyt niska cena odbije się bowiem na jakości sprzętu. Laptop w cenie do 2000 złotych powinien się dobrze sprawdzić w przypadku początkującego użytkownika. Wraz z rosnącymi potrzebami naszej pociechy możemy pomyśleć o wymianie sprzętu.
Jeśli nie mamy wystarczającej gotówki, możemy pomyśleć o laptopie na raty online. Na rynku jest dużo firm pożyczkowych, które udzielają pożyczek ratalnych.
- Często nie trzeba nawet udawać się w tym celu do placówki – klienci mają możliwość skorzystania z wygodnego rozwiązania, jakim jest pożyczka ratalna udzielana przez internet – mówi ekspert firmy Ferratum Money.
Przed skorzystaniem z tej opcji warto zapoznać się z zasadami pożyczki ratalnej przez internet: to kwestie, które koniecznie musisz poznać przed podpisaniem umowy!
Nie traktujmy zakupu komputera dla dziecka, jako przykrej konieczności. Myślmy o nim jak o inwestycji w jego rozwój i przyszłość.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.