Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Reklama Familie.pl Redakcja 2023-01-26 08:50:59
Autor zdjęcia/źródło: mat. partnera artykułu
Kolagen jest bardzo cenionym w kosmetologii składnikiem, ponieważ może w znaczący sposób poprawić wygląd skóry, włosów i paznokci. Sprawia, że cera szybciej się regeneruje, wygląda młodo i promiennie. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat stosowania kolagenu oraz jego cennych właściwości.
Kolagen to naturalny składnik, który produkowany jest przez organizm każdego człowieka. Odgrywa bardzo istotną rolę w budowie tkanki łącznej, a także innych tkanek. Niestety, po 25 roku życia produkcja kolagenu zaczyna słabnąć, co znajduje odzwierciedlenie w gorszej kondycji skóry. Można zauważyć utratę jej elastyczności, a także powstawanie coraz większej ilości zmarszczek. Na szczęście te procesy da się zahamować, a przynajmniej opóźnić – w tym celu warto zdecydować się na uzupełnienie niedoborów kolagenu. Najlepiej zabrać się do tego stosując zróżnicowaną i zbilansowaną dietę oraz rozsądną suplementację. Bezpieczne i warte uwagi suplementy diety z kolagenem znaleźć można w sklepie Collibre.eu. Warto zwrócić uwagę nie tylko na ich skład, ale także sposób zażywania.
Niedobór kolagenu widoczny jest przede wszystkim w objawach ze strony skóry. Już na pierwszy rzut oka można przekonać się, że staje się ona wysuszona, pozbawiona blasku i mniej jędrna. Skutkiem niedoborów kolagenu może być także pojawienie się cellulitu, a także ciemniejąca skóra wokół oczu oraz cienka skóra w okolicy policzków.
Z racji tego, że białko kolagenowe to główny składnik keratyny, która jest budulcem włosów i paznokci, jego obniżony poziom może powodować wypadanie włosów i ich siwienie, a także problemy z kruchymi i łamliwymi paznokciami.
Niedobór kolagenu może skutkować także bardzo poważnymi komplikacjami zdrowotnymi. Osoby aktywne fizycznie mogą zauważyć spadek masy mięśniowej oraz wydłużenie czasu regeneracji mięśni.
Kolagen stanowi budulec chrząstki stawowej i kości. Jego niedobory przyczyniają się do pogorszenia ich kondycji.
Jak widać, niedobór kolagenu to zjawisko, z którym należy walczyć za wszelką cenę, najlepiej przy pomocy odpowiednio dobranej suplementacji. Garść przydatnych wskazówek na temat tego, jaki kolagen kupić na stawy, znaleźć można pod adresem https://collibre.eu/publikacje/jaki-kolagen-na-stawy-kupic/.
Wiadomo już, że zmniejszona produkcja kolagenu jest naturalnym efektem starzenia się organizmu. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, że proces ten mogą przyspieszać także inne czynniki. Z niedoborem kolagenu mogą borykać się osoby żyjące w przewlekłym stresie oraz stosujące zbyt ubogą, mało zbilansowaną dietę. Produkcja kolagenu może zmniejszać się także na skutek palenia papierosów oraz picia alkoholu. Negatywny wpływ na poziom tego cennego białka w organizmie mają także zaburzenia snu, nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV oraz niedobory witamin i składników mineralnych.
Ciekawe, badania wykazały również związek pomiędzy produkcją kolagenu a genetyką. Okazuje się, że skłonność do obniżonej produkcji kolagenu można niestety odziedziczyć po przodkach.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.