Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Reklama Familie.pl Redakcja 2024-02-12 14:05:20
Autor zdjęcia/źródło: Adobe Stock
Obrzęki nóg, uczucie pieczenia, ból w trakcie chodzenia czy pajączki na nogach to objawy, które powinny nas zaniepokoić. To jedne z pierwszych przypadłości niewydolności żylnej, powszechnie zwanej żylakami. Aby zapobiec ich rozwojowi, warto sięgnąć po specjalistyczne pończochy przeciwżylakowe, które dostępne są na stronie https://przeciwzylakowe.pl/ponczochy-przeciwzylakowe.
Działanie pończoch opiera się na ucisku nóg, który zapobiega zastojowi krwi w żyłach w kończynach dolnych. Największy ucisk znajduje się na wysokości kostki i stopniowo maleje ku górze. Głównymi wskazaniami do stosowania pończoch uciskowych jest:
przewlekła niewydolność żylna,
obrzęki limfatyczne,
zakrzepica żył głębokich,
słabe krążenie w nogach,
obrzęki pooperacyjne lub pourazowe,
obrzęki tłuszczowe,
profilaktyka zakrzepicy i niewydolności żylnej.
Warto pamiętać, że pończochy przeciwżylakowe nie usuwają zmian w naczyniach krwionośnych, a jedynie hamują dalszy rozwój problemów.
Przeciwwskazaniem do noszenia pończoch jest miażdżyca, zgorzele lub owrzodzenia na kończynach dolnych, upośledzenie czucia w nogach, płyn w płucach powstały w wyniku niewydolności serca.
Aby pończochy przeciwżylakowe przyniosły skutek, należy pamiętać o ich regularnym stosowaniu. Najlepiej zakładać je rano, tuż po wstaniu z łóżka. Wówczas nasze ciało nie jest opuchnięte i łatwo je można założyć. Zaleca się, aby pończochy nosić przez cały dzień i zdjąć je dopiero przed pójściem spać. Jednak jest to bardzo indywidualna kwestia i zależy od stopnia problemu i zaleceń lekarza. Po operacjach chirurgicznych lekarz może zalecić noszenie pończoch dłużej niż 12 godzin dziennie.
Pończochy przeciwżylakowe stosuje się do ustąpienia objawów. Jednak niektórzy pacjenci muszą je nosić do końca życia. Zaleca się wymianę produktu raz na pół roku.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.