Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Redakcja Familie Redakcja 2020-10-08 14:15:58
Autor zdjęcia/źródło: @materiały partnera artykułu, kalendarze adwentowe Lego
Doroczne edycje kalendarzy adwentowych LEGO to prawdziwa gratka i święto dla miłośników duńskich klocków. Tym, co wyróżnia kalendarze adwentowe LEGO, jest przede wszystkim krótki czas, w jakim można je kupić. O ile „zwykłe” zestawy dostępne są przez cały rok, a nawet lata, kalendarze adwentowe pojawiają się w sprzedaży tylko na kilka miesięcy. Tym samym są postrzegane jako unikalne zestawy dla koneserów i w pełni na to miano zasługują. Czy wrócą za rok? Zapewne tak, ale jako nowe zestawy, w nowej odsłonie. Za rok nie kupimy kalendarza, który w tym roku pominiemy. Warto o tym pamiętać.
Cenę zestawu łatwo sprawdzić na stronie internetowej producenta lub w sklepie, np. https://allegro.pl/kategoria/lego-kalendarze-adwentowe-305637. Nietrudno zauważyć, że zestawy oferowane na Allegro są tańsze od tych ze sklepu firmowego LEGO.
Warto chwilę zatrzymać się przy cenie, bo ona też jest wyjątkowa. Na pierwszy rzut oka może wydawać się duża, ale przy bliższym oglądzie sytuacji zobaczymy, że jest dokładnie odwrotnie! Zestawy kalendarzy adwentowych LEGO są bardzo bogate, zawierają kilkaset elementów. Elementów unikalnych, możliwych do zdobycia tylko raz i tylko przez kilka miesięcy w roku. Pojedyncze zestawy LEGO oferowane w regularnej sprzedaży przy takiej samej liczbie elementów kosztują więcej. Można więc powiedzieć, że kalendarz adwentowy to podwójny prezent od LEGO – jest unikalny i niepowtarzalny, a do tego relatywnie tani.
Każdy z nich jest inny, jedyny i niepowtarzalny. Każdy też utrzymany w określonej tematyce. I chociaż klimatycznie wszystkie wpisują się w święta Bożego Narodzenia, to wyraźnie widać rozgraniczenie tematyczne pasujące do znanym wszystkim kolekcji LEGO. Dzięki temu zestawy kalendarzy adwentowych są dobrym sposobem na rozbudowanie posiadanej już kolekcji o nowe figurki, pojazdy i inne elementy.
Kalendarz adwentowy LEGO Friends – zawiera 236 elementów i jest adresowany do dzieci sześcioletnich i starszych. Od pierwszego grudnia codziennie dziecko otwiera jedno okienko i wyjmuje z niego prezent. Ostatni wyjmie 24 grudnia i wtedy też będzie mogło cieszyć się pełną kolekcją świąteczną. W tegorocznym kalendarzu LEGO Friends znajduje się figurka Emmy i wyposażenie jej pokoju, warsztat świętego Mikołaja, elfy i pani Mikołajowa oraz kilka innych zabawnych gadżetów świątecznych. Do zestawu dołączona jest czytelna instrukcja, prosta w odbiorze nawet dla dzieci. Z jej pomocą bez trudu złożą kolejne elementy zestawu.
Kalendarz adwentowy LEGO City – zawiera 342 elementy, które na pewno ucieszą fanów serialu LEGO City Adventure. To też sposób na rozbudowanie wcześniej posiadanej kolekcji Lego City o całkiem nowe moduły. Zestaw zawiera sześć figurek bohaterów serialu oraz prawdziwy rarytas – komendant Wheeler specjalnie dla małych legomaniaków włożył strój świętego Mikołaja! To jedyna i niepowtarzalna okazja, by dołączyć tak ubranego komendanta do swojej kolekcji. Wszystkie pojazdy i inne fragmenty zestawu można łatwo złożyć dzięki prostej instrukcji. Ten zestaw powstał z myślą o dzieciach pięcioletnich i starszych.
Kalendarz adwentowy LEGO Star Wars – zawiera 311 elementów i teoretycznie adresowany jest do dzieci sześcioletnich i starszych, praktycznie nie ma górnej granicy wieku odbiorców. Wystarczy być zagorzałym fanem „Gwiezdnych Wojen”, by sprawić sobie taki prezent z okazji świąt lub przedświątecznego oczekiwania. Tym razem w zestawie znalazły się figurki postaci z filmu (lord Vader na tę okazję założył sweter z motywem świątecznym!) oraz elementy pojazdu do samodzielnego zbudowania i kilka innych niespodzianek – między innymi kod do gry Star Wars.
Kalendarz adwentowy LEGO Harry Potter – zawiera 335 elementów i przeznaczony jest dla dzieci siedmioletnich i starszych. W praktyce z Harrym Potterem jest tak samo, jak ze Star Wars – górnej granicy wieku nie ma. W tym zestawie znalazły się figurki sześciu głównych bohaterów, modele do samodzielnego składania i elementy sali balowej. Całość utrzymana jest, a jakże, w świątecznym klimacie i pozwala między innymi odtworzyć scenerię balu bożonarodzeniowego znanego z pierwszego tomu przygód Harrego Pottera.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.