Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Reklama Familie.pl Redakcja 2023-11-15 16:38:14
Autor zdjęcia/źródło: mat. partnera artykułu
Jak wybrać taki stanik? Na co zwrócić uwagę przy doborze rozmiaru i modelu? Wyjaśniamy.
Po porodzie i w czasie połogu młoda mama raczej nie będzie miała możliwości, żeby wybrać się na spokojne zakupy. Poza tym biustonosz do karmienia na pewno przyda się już w szpitalu, dlatego trzeba o nim pomyśleć odpowiednio wcześniej. Kiedy jest na to dobry moment? Brafitterki podpowiadają, żeby kupić karmnik nie wcześniej niż pod koniec 8. miesiąca ciąży.
Zakupy najlepiej zacząć od wykonania dokładnych pomiarów obwodów pod biustem i w biuście. Pomoże Ci to od razu sprawdzić w tabeli producenta, jaki rozmiar będzie pasował. Przy niewielkim wzroście masy ciała obwód pod biustem w trakcie karmienia piersią prawdopodobnie będzie zbliżony do tego przed ciążą. Jednak czasami wymiary te trzeba nieco skorygować. Jeśli kupujesz biustonosze dla Mam karmiących piersią tuż przed rozwiązaniem — powinnaś odjąć od obwodu pod biustem mniej więcej 10 cm (o tyle zmniejszy się on po porodzie).
Dobrze dobrany rozmiar pod biustem zapewni Ci wygodę. Nie próbuj „nadrabiać” zbyt dużego obwodu maksymalnym regulowaniem ramiączek! Przez to pas unosi się z tyłu pod łopatki, ramiączka mogą boleśnie wpijać się w ciało, a piersi – wypadać dołem. Niedopasowany obwód często skutkuje też garbieniem się, bólem kręgosłupa i dyskomfortem.
Rozmiar miseczki, czyli wielkość biustu, może się trochę zwiększyć po porodzie – średnio o 2 cm w porównaniu z tym, który nosisz w ciąży. Poza tym pamiętaj, że w połogu i w czasie laktacji wielkość piersi zmienia się nawet kilkakrotnie w ciągu doby! Wiele zależy od tego, czy jesteś po karmieniu, czy przed oraz czy Twoja laktacja już się ustabilizowała. Karmnik powinien więc dostosowywać się do stopnia wypełnienia piersi mlekiem, a także dawać im odpowiednie podparcie – bez uciskania.
Podsumowując: Dobrze dobrany biustonosz dla karmiących ma zapięcie tuż pod linią łopatek, a jego miseczki całkowicie zasłaniają brodawki i równo leżą na piersi (nie dzielą ich na dwie części, ale też nie ma w nich za dużo pustej przestrzeni).
Zastosowany materiał oraz formula powinna umożliwić włożenie do biustonosza wkładek laktacyjnych. Wbrew pozorom — bawełna, mimo że naturalna i oddychająca, wolno schnie i łatwo się plami — dlatego też nie obawiaj się syntetyków czy materiałów sztucznych. Co więcej — biustonosz do karmienia powinien mieć specjalne wzmocnienia, zwłaszcza na samym początku laktacji.
Zwróć również uwagę, czy odpięcie klapy jedną ręką nie sprawia Ci problemów. Jeśli możesz to zrobić szybko i sprawnie — zapewnisz spokój sobie i swojemu maluszkowi. Po odsłonięciu brodawki pierś dalej powinna mieć solidne podparcie, a jej pozostała część – być otulona tkaniną. Poza tym zadbaj o pozostałe elementy garderoby – rozpinane bluzki, sukienki czy sweterki, dzięki którym będziesz miała swobodny dostęp do piersi. Skóra na biuście jest cienka oraz podatna na rozciąganie, odgniatanie się i utratę jędrności, dlatego specjaliści polecają noszenie młodym mamom wygodnych biustonoszy również w nocy, w czasie snu. Doskonale zaprojektowane i skonstruowane staniki dla Mam, znajdziesz w sklepie z biustonoszami GAIA.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.